Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 marca 2019, Boguslaw, Katarzyna, Oktawian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Kolejna zmiana organizacji ruchu w związku z remontem skrzyżowania

Uwaga kierowcy! 11 marca wprowadzona została kolejna zmiana organizacji ruchu w związku z remontem skrzyżowania ulic: Katowickiej, Chorzowskiej, Miarki, Siemianowickiej i Witczaka

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Gala Sportu i Biznesu za nami

Data publikacji: 25 lutego 2017Dzisiejsza Gala jest świętem ludzi sukcesu, zarówno tych, którzy zdobywają punkty i medale, jak i tych którzy tworząc miejsca pracy, wytwarzając uznane i poszukiwane produkty, stają się wizytówką naszego miasta - mówił Damian Bartyla, Prezydent Bytomia podczas uroczystej Gali Sportu i Biznesu /24 lutego/. Nagradzamy osoby i podmioty, które osiągając sukces dostarczają nam dobrej energii, pokazują, że Bytom jest miastem przedsiębiorczych i kreatywnych ludzi sukcesu. Liderów, za którymi warto podążać - dodał prezydent. 

Nagroda Gospodarcza Prezydenta Bytomia oraz Sportowy Laur Bytomia jest dowodem uznania dla sportowców i przedsiębiorców, których sukces przełożył się na rozwój, dobry wizerunek i promocję miasta. Ideą przewodnią dzisiejszej Gali jest przekonanie, że sport i gospodarka, mogą się nawzajem wspierać i być jednym z fundamentów rozwoju naszego Miasta – mówił Damian Bartla, Prezydent Bytomia podczas gali.

W bieżącym roku do nagrody Sportowy Laur Bytomia zgłoszono 21 kandydatów w następujących kategoriach: sportowiec i sportsmenka senior, sportowiec junior, drużyna, trener lub działacz sportowy, dorobek sportowy i mecenas sportu. W tym roku po raz pierwszy Damian Bartla, Prezydent Bytomia przyznał dodatkową statuetkę dla sportowca amatora oraz nagrodę specjalną za wybitne zaangażowanie sportowe. Do Nagrody Gospodarczej nominowano dziewięciu kandydatów w trzech kategoriach oraz przyznano nagrodę specjalną w kategorii Menadżer Roku.

W kategorii „Sportsmenka (Senior)” nominowano trzy zawodniczki: Agatę Borgamn, Beatę Pacut oraz Magdalenę Czaplik. Sportowy Laur Bytomia za osiągnięcia uzyskane w 2016 roku w kategorii „Sportsmenka (senior)” otrzymała Beata Pacut - judoczka GKS „Czarni” Bytom, zwyciężczyni m.in. zawodów w randze Pucharu Świata European Judo Open Women w Warszawie, zdobywczyni piątego miejsca Pucharu Europy Seniorów w Dubrowniku i drugiego miejsca Pucharu Europy Seniorów w Bratysławie, wicemistrzyni Polski Seniorek, brązowa medalistka Pucharu Świata European Judo Open w Talinie.

W kategorii „Sportowiec (Senior)” nominacje otrzymali: Michał Sowa i Marek Szczepański. Sportowy Laur Bytomia 2016 trafił do Michała Sowy – Mistrza Świata w kata indywidualnym karate tradycyjnego oraz Mistrza Polski w kategoriach: kata indywidualne, kumite indywidualne i w konkurencji fukugo. Sowa jest również laureatem III miejsca klasyfikacji ogólnej w kategorii Senior Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego.

W kategorii „Sportowiec” lub „Sportsmenka (junior)” nominowano: Michała Kłoskę, Patrycję Konarską, Wojciecha Marka i Jakuba Sobotę. Kapituła nagrody statuetkę w tej kategorii przyznała Michałowi Kłosce - Mistrzowi Świata w fukugo oraz wicemistrzowi świata w konkurencji kata. Kłoska to również Mistrz Polski w karate tradycyjnym – kata indywidualne, kumite indywidualne oraz fukugo, a także zwycięzca Turnieju Super Karatedo Junior Word Grand Prix w Tokio.

Nominacje w Kategorii „Drużyna” otrzymały: Seniorki GKS Czarni Bytom, KS Górnik Bytom, Seniorki TMH Polonia Bytom i Drużyna Piłki Wodnej Juniorów i Młodzieżowców Waterpolowego Towarzystwa Sportowego. Sportowy Laur Bytomia za osiągnięcia uzyskane w 2016 roku w kategorii Drużyna otrzymała Drużyna KS Górnik Bytom - Mistrzynie Polski w tenisie ziemnym w 2013, 2015 i 2016 roku.

W kategorii dorobek sportowy - całokształt kariery nominowano: Marka Broncela, Tadeusza Nikodemowicza oraz Grażynę Wojciechowską. Statuetkę przyznano Tadeuszowi Nikodemowiczowi - trenerowi hokeja Polonii Bytom, który od 40 lat związany jest z klubem i swoim doświadczeniem oraz wiedzą wspiera sztab szkoleniowy, trenerów i działaczy klubu. Odznaczony jest Złotym Krzyżem Zasługi oraz brązową odznaką „Za Zasługi dla Sportu” Ministra Sportu i Turystyki.

W kategorii „Trener - działacz sportowy” nominacje otrzymali: Dariusz Łukaszewki, Andrzej Secemski i Piotr Wicher. Sportowy Laur Bytomia za osiągnięcia uzyskane w 2016 roku w kategorii Trener – działacz sportowy otrzymał Piotr Wicher – od 1972 r. związany z judo GKS „Czarni” Bytom jako zawodnik, trener i działacz. Za swoje zasługi uhonorowany i odznaczany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Komitet Olimpijski.

W kategorii „Mecenas Sportu” do Sportowego Lauru nominowano Michała Goli i Bartosza Gralińskiego. Statuetkę w tej kategorii otrzymał Bartosz Graliński - właściciel firmy „Tempish” Polska zajmującej się dystrybucją sprzętu sportowego, tytularny sponsor drużyn TMH Polonia Bytom.

Ponadto Damian Bartyla, Prezydent Bytomia po raz pierwszy przyznał statuetkę dla sportowca amatora. Wyróżnienie to otrzymał Marian Adamus – za wysokie wyniki w 2016 roku w klasyfikacji nordic walking w kat. wiekowej 65 - 69 lat.

Specjalna nagroda Prezydenta Bytomia została również wręczona Romanowi Badurze m.in. za jego pomoc przy organizacji w 2016 roku Tour de Pologne w Bytomiu oraz organizację Bytomskiej Rowerowej  Masy Krytycznej.

Spotkanie to było również znakomitą okazją, podczas której wiceminister sportu i turystyki Jan Widera wręczył Gabrielowi Samolejowi – legendzie polskiego hokeja - Złotą odznakę za zasługi dla sportu. Gabriel Samolej w reprezentacji Polski rozegrał 108 spotkań. Wystąpił na trzech zimowych igrzyskach olimpijskich w Sarajewie, Calgary i Albertville oraz na pięciu turniejach o mistrzostwo świata. Czterokrotnie zdobywał tytuł Mistrza Polski oraz siedmiokrotnie tytuł wicemistrzowski, a łącznie rozegrał 499 spotkań ligowych.

Podczas uroczystej gali przyznano również Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Bytomia dla najlepszych bytomskich przedsiębiorców. Zgodnie z regulaminem, w bieżącym roku do Nagrody tej nominowano dziewięciu kandydatów w trzech kategoriach: Firma Roku, Mikrofirma Roku oraz Produkt Roku. Nagroda ta jest przyznawana przez Prezydenta Bytomia na wniosek Bytomskiej Rady Biznesu, w której skład wchodzą: Krzysztof Czajkowski, Leszek Dziub, Krzysztof Gajos, Tadeusz Gapiński, Michał Goli, Jacek Hanke, Sławomir Jarczewski, Leonard Klabis, Andrzej Tokarz, Jacek Wieczorek i Antoni Wojciechowski.

W kategorii Firma Roku nominacje otrzymały trzy firmy: CONBELTS S.A., ABISAL Sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstwo Produkcyjne Handlowo Usługowe AND Sp z o.o. Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Bytomia „POLOTY 2016” w kategorii Firma Roku otrzymała firma Conbelts S.A.

W kategorii mikrofirma roku nominacje otrzymali: Zakład Krawiecki Mariola Fisher, Pracownia Projektowa Post Art. oraz Energowitnet. Nagrodę Gospodarczą w kategorii Mikrofirma Roku „POLOTY 2016” otrzymała firma Post Art. Pracownia Projektowa Artur Stasz.

Do nagrody specjalnej w kategorii produkt roku nominowano trzy firmy: Budosprzęt Sp. z o. o., Conbelts S.A. oraz Centralę Obrotu Towarami Masowymi DAW-Bytom Sp. z o.o. W kategorii produkt roku zwycięzcą została firma Centrala Obrotu Towarami Masowymi DAW – BYTOM Sp z o.o., a najlepszym produktem Olej Kreozotowy.

Po raz drugi przyznano nagrodę w kategorii specjalnej - Menadżer Roku -  której laureatem został dr inż. Witold Krieser- dyrektor zarządzający firmy Energowitnet.

Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Bytomia dla najlepszych bytomskich przedsiębiorców przyznano już po raz dziewiąty.

Podczas Gali Sportu i Biznesu wystąpił zespół „Sweet Combo”. Dla gości zagrali i zatańczyli: Kinga Kot, Iwona Stępień-Baran, Roman Cieślak, Grzegorz Sapieja i Konrad Kamizela i Piotr Salata.

Galeria zdjęć:Autor: ww
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.