Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
05 sierpinia 2020, Oswald, Emil, Maria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytomskie Mieszkania wymienią ponad 500 okien w lokalach gminnych

Dzięki pozyskaniu przez nasze miasto dofinansowania z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii będziemy mogli zrealizować ważną inwestycję dla bytomian, którzy mieszkają w zasobach zarządzanych przez Bytomskie Mieszkania – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Rok 2019 dobrym rokiem inwestycji i poprawy finansów Bytomia - jest raport o stanie miasta

Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz udostępnił dziś mieszkańcom i przekazał oficjalnie do Rady Miejskiej raport o stanie miasta za rok 2019. Z liczącego prawie 150 stron dokumentu dowiemy się, jak funkcjonowało miasto w 2019 r. Dyskusja na temat raportu odbędzie się podczas sesji Rady Miejskiej dnia 24 sierpnia.

Umowa na przebudowę ul. Narutowicza podpisana

Firma Berger Bau Polska Sp. z o.o. za ponad 1 mln zł przebuduje jedną z głównych ulic w Stroszku – ul. Narutowicza łączącą ul. Wojciechowskiego i Strzelców Bytomskich. 28 lipca została podpisana umowa, a prace drogowe powinny ruszyć w połowie sierpnia po zatwierdzeniu tymczasowej organizacji ruchu.

Zasady przyjmowania klientów do rejestracji pojazdów

W związku z zamknięciem wejścia głównego do budynku Urzędu Miejskiego, osoby załatwiające sprawy w Wydziale Komunikacji obowiązuje boczne wejście od ul. Parkowej (po prawej stronie od wejścia głównego – obok windy zewnętrznej).

Bytom otrzyma wsparcie ekspertów z Unii Europejskiej

Sytuacja naszego miasta po raz kolejny została dostrzeżona przez UE. W ramach konkursu Wyzwanie Inteligentnych Miast Bytom otrzyma wsparcie ekspertów z miast UE, którzy pomogą nam w opracowaniu projektów w obszarach, w jakich nasze miasto musi się rozwijać w przyszłości – mówi Michał Bieda, wiceprezydent Bytomia.

Bytom pierwszym miastem w Metropolii, gdzie za parkowanie zapłacisz kartą

Aż 30 proc. płatności za postój w Strefie Płatnego Parkowania w Bytomiu realizowanych jest bezgotówkowo. Bytomianie coraz chętniej korzystają z wprowadzanej stopniowo w 2020 r. w 74 bytomskich parkomatach możliwości płacenia za parkowanie kartą płatniczą

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Opłaty można uregulować przez internet!

Uwaga mieszkańcy! Opłatę komunikacyjną, przekształceniową, za wieczyste użytkowanie, a także podatki od środków transportowych czy nieruchomości można zapłacić przez internet bez dodatkowych opłat i prowizji. Więcej TUTAJ

Rekordowy finał

Rekordowy finał Data publikacji: 12 stycznia 2020Już po raz 28. Bytom i cała Polska, pokazali, że warto pomagać. Podczas dzisiejszego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie brakowało atrakcji.

Fundacja Jurka Owsiaka w tym roku zbierała środki na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. W całym kraju zorganizowano 1594 sztaby, które koordynowały zbiórkę pieniędzy. W Bytomiu tradycyjnie już sztab działał przy Hufcu Związku Harcerstwa Polskiego.

Główne wydarzenia podczas tegorocznego finału w Bytomiu zlokalizowane zostały w amfiteatrze w Parku Miejskim. Jednak pierwsza finałowa impreza wystartowała z bytomskiego Rynku. Tuż przed południem wyruszył specjalny przejazd rowerowy. Od godziny 13.00 rozpoczęły się koncerty. Zagrali: Górniczna Orkiestra Dęta, zespoły Fresco i DOX, Kwiato, Fainted, Hern i Prosecutor. O 18.00 odbyła się główna licytacja, podczas której można było wylicytować m.in trening bokserski z prezydentem Bytomia Mariuszem Wołoszem, nagrody ufundowane przez Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Casa Mexicana - resto bar, Centrum Rowerowe RB Rowerek Roman Badura, Fabryka Foto Gadżetów, Fundacja Armia Przyjaciół, Grzegorz Chudy - galeria akwareli, INTERFUN.PL, JR Dukat, Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko, Lodziarnia U Fiołków Kawiarnia, Lokalny patriota, Luftmysza Tattoo, Marek Szczepanik, Perłamed Salon Masażu i Kosmetyki, Piwnice Gorywodów, Street Elite.

Jak podał bytomski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mamy w tym roku rekordowy wynik 160 138,21 zł! (kwota deklarowana). Rekordową puszkę zebrała Zuza Waśkiewicz - 5 759,83 zł.

Po zakończeniu aukcji scenę znów opanowali muzycy. Przed bytomską publicznością wystąpiły Róże Europy. Punktualnie o 20, tak jak w całej Polsce, rozbłysło Światełko do Nieba.

Podczas tegorocznego finału po naszym mieście kursował specjalny tramwaj. Cieszący się ogromną sympatią i będący jedną z bytomskich atrakcji tramwaj typu „N” z drewnianymi ławkami i ręcznie przesuwanymi drzwiami. Zazwyczaj kursuje ulicą Piekarską, z okazji finału jeździł po całym mieście, a w środku wolontariusze WOŚP zbierali datki.
 

Galeria zdjęć:Autor:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.