Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 stycznia 2020, Maria, Ildefons, Rajmund

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wydział Teatru Tańca AST nie zniknie z Bytomia. Rekrutacja wznowiona!

Senat Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie – po dokonanych zmianach personalnych oraz rozpoczęciu zmian programowych na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu – podjął uchwałę o wznowieniu rekrutacji na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu.

Rewitalizacja Bytomia trwa: umowa na renowację budynku MDK nr 1 podpisana

Zabytkowy budynek Młodzieżowego Domu Kultury odzyska dawny blask. 21 stycznia zastępca prezydenta Bytomia Michał Bieda podpisał umowę na renowację kamienicy przy ul. Powstańców Warszawskich 12.

Spotkaj się z prezydentem i porozmawiaj o mieście

Znane są kolejne terminy spotkań prezydenta Mariusza Wołosza z mieszkańcami. Bytomianie mogą porozmawiać o sprawach dotyczących miasta, zgłosić uwagi, poprosić o pomoc w rozwiązaniu jakiegoś problemu.

Bytom uśmiecha się do Ciebie z nowych gadżetów!

Kubki, czarne, płócienne torby na zakupy i nowe magnesy na lodówkę można kupić w Biurze Promocji Bytomia (Rynek 7).

Nie stój w kolejce. Zapłać przez internet

Aby uniknąć stania w kolejkach, klienci Wydziału Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu mogą opłaty komunikacyjne regulować również przez internet. Opłaty można wnosić na rachunek bankowy: Urząd Miejski w Bytomiu, Getin Noble Bank S.A. Oddział Bytom - 83 1560 1049 0000 9030 0005 1440.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Rekordowy finał

Rekordowy finał Data publikacji: 12 stycznia 2020Już po raz 28. Bytom i cała Polska, pokazali, że warto pomagać. Podczas dzisiejszego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie brakowało atrakcji.

Fundacja Jurka Owsiaka w tym roku zbierała środki na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. W całym kraju zorganizowano 1594 sztaby, które koordynowały zbiórkę pieniędzy. W Bytomiu tradycyjnie już sztab działał przy Hufcu Związku Harcerstwa Polskiego.

Główne wydarzenia podczas tegorocznego finału w Bytomiu zlokalizowane zostały w amfiteatrze w Parku Miejskim. Jednak pierwsza finałowa impreza wystartowała z bytomskiego Rynku. Tuż przed południem wyruszył specjalny przejazd rowerowy. Od godziny 13.00 rozpoczęły się koncerty. Zagrali: Górniczna Orkiestra Dęta, zespoły Fresco i DOX, Kwiato, Fainted, Hern i Prosecutor. O 18.00 odbyła się główna licytacja, podczas której można było wylicytować m.in trening bokserski z prezydentem Bytomia Mariuszem Wołoszem, nagrody ufundowane przez Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Casa Mexicana - resto bar, Centrum Rowerowe RB Rowerek Roman Badura, Fabryka Foto Gadżetów, Fundacja Armia Przyjaciół, Grzegorz Chudy - galeria akwareli, INTERFUN.PL, JR Dukat, Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko, Lodziarnia U Fiołków Kawiarnia, Lokalny patriota, Luftmysza Tattoo, Marek Szczepanik, Perłamed Salon Masażu i Kosmetyki, Piwnice Gorywodów, Street Elite.

Jak podał bytomski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mamy w tym roku rekordowy wynik 160 138,21 zł! (kwota deklarowana). Rekordową puszkę zebrała Zuza Waśkiewicz - 5 759,83 zł.

Po zakończeniu aukcji scenę znów opanowali muzycy. Przed bytomską publicznością wystąpiły Róże Europy. Punktualnie o 20, tak jak w całej Polsce, rozbłysło Światełko do Nieba.

Podczas tegorocznego finału po naszym mieście kursował specjalny tramwaj. Cieszący się ogromną sympatią i będący jedną z bytomskich atrakcji tramwaj typu „N” z drewnianymi ławkami i ręcznie przesuwanymi drzwiami. Zazwyczaj kursuje ulicą Piekarską, z okazji finału jeździł po całym mieście, a w środku wolontariusze WOŚP zbierali datki.
 

Galeria zdjęć:Autor:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.