Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lutego 2019, Romana, Izabela, Damian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Film z smsów? Młodzi potrafią!

Film z smsów? Młodzi potrafią! Data publikacji: 7 lipca 2018To było kilka intensywnych dni zabawy i nauki. Tajniki sztuki filmowej poznali uczestnicy wakacyjnych warsztatów w CSW Kronika, gdzie pod okiem profesjonalisty nakręcili swój własny film.

Ciekawostką jest, że scenariusz powstał w oparciu o dialogi sms-owe uczestników. Internet i komórka wykształciły przecież nową formę i styl komunikowania się. Zadaniem młodych było więc swoją „mowę obrazkową” przełożyć na język wizualny.

Tę niełatwą acz inspirującą pracę młodych twórców koordynował Hubert Czerepok, artysta wizualny, który od wielu lat prowadzi warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży, w których podejmuje zagadnienia związane m. in. z dekonstrukcją stereotypów.

Jak oddać na ekranie emotikony, które wyrażają emocje? Serca, uśmiechnięte lub smutne buźki? To spotkanie z własnymi uczuciami dało uczestnikom wiele zabawy, ale i satysfakcji, że poprzez taką formę aktywności odkryli nowy język porozumiewania się.

Dla uczestników warsztatów było to zupełnie nowe, fascynujące doświadczenie. Mogli bowiem poznać tajniki kręcenia filmu począwszy od stworzenia scenariusza, poprzez kontakt z kamerą, mikrofonami, a skończywszy na profesjonalnych programach do montażu zarejestrowanego materiału – mówi Katarzyna Kalina z CSW Kronika.

Warsztaty filmowe były realizowane w ramach przygotowań do wystawy "Księżyc jest tylko dla dorosłych?", której wernisaż zaplanowano na 28 lipca o 19.00 w CSW Kronika.

Autor: AK
Zdjęcia: www.freepik.com

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.