Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 sierpinia 2019, Bartlomiej, Jerzy, Bartosz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

ZBM i TBS łączą siły. Co to oznacza dla mieszkańców?

Zwiększenie potencjału inwestycyjnego, usprawnienie administracji, a co za tym idzie zmniejszenie jej kosztów, a także oszczędności związane z racjonalizacją kosztów obsługi prawnej, finansowej i zarządzania nieruchomościami. To tylko niektóre korzyści wynikające z połączenia ZBM-u i TBS-u w jedną spółkę.

Bytom uśmiecha się do Ciebie

Bytomskie koszulki  i torby zdobił już m.in. zabytkowy tramwaj, bytomski lew i smok. Teraz czas na odrobinę ekstrawagancji i zupełnie nowy look. W Biurze Promocji Bytomia są już do kupienia nowe wzory gadżetów promocyjnych.

BO Bytom! BO - mamy 4 mln zł.

Rusza Bytomski Budżet Obywatelski. Po kilku latach przerwy mieszkańcy ponownie będą mogli zdecydować na co przeznaczyć część miejskich pieniędzy. Na ten cel zagwarantowano aż 4 mln zł. Nabór wniosków potrwa od 15 lipca do 10 września.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Festyn u bytomskich judoków

Festyn u bytomskich judoków Data publikacji: 24 maja 2019Już po raz ósmy zorganizowany został festyn charytatywny pod hasłem „Dzieci pomagają dzieciom”. Podczas tegorocznej edycji pieniądze zbierane były na rehabilitację i leczenie 12-letniego bytomianina Damiana Ługowskiego, który od 2015 roku walczy ze złośliwym guzem mózgu.

Hala GKS Czarni Bytom oraz jej okolice na piątkowe popołudnie zamieniła się w wielki plac zabaw. Na najmłodszych czekały dmuchane zamki. Nieco starsi brali udział w konkursach i zabawach, za który otrzymywali drobne upominki. Wśród tych upominków znalazły się korkowe podkładki z wszystkimi olimpijczykami Czarnych Bytom.

Można było porozmawiać i bliżej poznać pracę strażaka oraz policjanta. W programie znalazła się również nauka poprawnego udzielania pierwszej pomocy prowadzona przez Polski Czerwony Krzyż Bytom. Nie zabrakło pysznych domowych wypieków, kiełbasy z grilla oraz wojskowej grochówki. Na koniec imprezy każde dziecko otrzymało okolicznościowy medal. W imprezie wzięli udział znani sportowcy, olimpijczycy, medaliści Mistrzostw Świata, Europy i Polski.

Część zebranych pieniędzy pochodziła z licytacji przekazanych na aukcję przedmiotów. Prezydent Bytomia, Mariusz Wołosz również wsparł akcję wygrywając jedną z licytacji. Pod młotek poszło między innymi: piłka z autografem bramkarza Jerzego Dudka, koszulka Kuby Błaszczykowskiego z jego autografem, koszulka z podpisem Otylii Jędrzejczak, koszulka zawodnika MMA Artura Sowińskiego, w której wygrał walkę podczas 46 gali KSW. Licytację poprowadził Przemysław Matyjaszek, bytomski judoka, olimpijczyk i wicemistrz Europy.

Damian Ługowski to chłopak, który do 2015 roku wiódł życie jak każde dziecko. Wtedy dowiedział się że ma złośliwego guza mózgu. Jeszcze tego samego roku przeszedł ciężką operację. Takich operacji Damian miał już trzy. Niestety po pierwszej pojawił się niedowład lewej części ciała i problemy ze wzrokiem. Damian walczy z chorobą ale potrzebuje wsparcia finansowego. Można mu pomagać za pośrednictwem Fundacji Iskierka. Darowizny można wpłacać na konto 59 1050 0099 6781 1000 1000 0496.

Organizatorem imprezy był GKS Czarni Bytom oraz Gmina Bytom.

Nad całą akcją patronat objął prezydent Bytomia, Mariusz Wołosz.


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.