Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lutego 2019, Zbigniew, Julian, Lukasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Zdecyduj, kto zagra na Dniach Bytomia

Ruszyły już przygotowania do tegorocznej odsłony Dni Bytomia. Kogo zobaczymy na plenerowej scenie, będzie zależało także od Was. Wystarczy oddać swój głos na wybranych artystów w internetowym plebiscycie.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Festyn na cześć patronki szkoły

Festyn na cześć patronki szkoły Data publikacji: 6 października 2018Uczniowie, absolwenci, rodzice oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 28 w Bytomiu - Łagiewnikach bawili się w sobotę podczas festynu zorganizowanego z okazji 14. rocznicy nadania szkole imienia Królowej Jadwigi.

W tym roku uczniowie szkoły wraz z nauczycielami przygotowali przedstawienie „W hołdzie Królowej Jadwidze”, które przybliżyło postać patronki szkoły, która w 1384 była koronowana na króla Polski. Podczas festynu, oprócz uroczystej akademii i występów uczniów nie zabrakło kawiarenki ze specjalnie zrobionymi na tę okazję słodkościami oraz targu rozmaitości pełnego rękodzieła wykonanego przez uczniów, nauczycieli i rodziców.

Tego dnia na uczniów i nie tylko, czekały również inne atrakcje: zabawy i konkursy z nagrodami, możliwość obejrzenia wozu strażackiego i policyjnego oraz popisu umiejętności strażaków, którzy symulowali przykładową akcję ratowniczą. Rodzice wzięli udział w tradycyjnym turnieju piłki nożnej o puchar Romana Szewczyka.

Autor: ww
Zdjęcia: Archiwum UM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.