Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 stycznia 2020, Tatiana, Pawel, Milosz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwa nabór wniosków PONE

Od 5 sierpnia trwa nabór wniosków na dofinansowanie do wymiany pieców węglowych oraz montażu odnawialnych źródeł energii na rok 2019/2020 w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji dla Gminy Bytom.

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Festiwal Ziemi w MDK nr 1

Festiwal Ziemi w MDK nr 1 Data publikacji: 25 kwietnia 2019Ile wody potrzeba, by wyprodukować jednego steka? Jak prawidłowo odczytywać etykiety i oznaczenia na produktach ekologicznych? Te i wiele innych ciekawostek z zakresu ochrony przyrody czeka na uczestników Festiwalu Dnia Ziemi w MDK nr 1.

W ramach rozpoczętej wczoraj /24 kwietnia/ imprezy, rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Nie taki wilk straszny, jak go malują”, na który wpłynęło wiele prac z całego województwa śląskiego. Nagrody wręczył wiceprezydent Adam Fras. Uczestnicy wzięli również udział w prelekcji „?” prowadzonej przez Paulinę Czubę oraz wysłuchali ciekawego wykładu Łukasza Fuglewicza „O zwierzętach pospolitych, ale nieznanych”.

Jeszcze dziś o 15.45 w sali kameralnej domu kultury przy ul. Powstańców Warszawskich na zainteresowanych czekają warsztaty odczytywania etykiet, symboli i oznaczeń ekologicznych na produktach, które poprowadzi Eliza Flaszewska. Z kolei o 17.30 rozpocznie się 00 interaktywna prelekcja dr Julii Góry „Po co nam zapylacze?”, której towarzyszyć będą pokazy pszczelarskich eksponatów.

Nie zabraknie też warsztatów rękodzielniczych i recyklingowych z wykorzystaniem plastikowych odpadów do stworzenia przestrzennych modeli pszczół. Poprowadzą je Aleksandra Herisz i Ewa Mazurek - Wcisło.

Na jutro, 27 kwietnia o 16.30 zaplanowano spektakl teatralny „Prawo jazdy” w wykonaniu teatru Małe Erato w reżyserii Danuty Szymczyk. O 17.15 organizatorzy zapraszają na prelekcję połączoną z pokazem rekwizytów i zdjęć fotografika Tomasza Wieczorka „Co to jest czatownia i na co się w niej czatuje?

Organizatorami festiwalu są: Młodzieżowy Dom Kultury nr 1, Akademia Hegemon, Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie oraz Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch. MDK nr 1 E. Szymańska

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.