Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 stycznia 2020, Tatiana, Pawel, Milosz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwa nabór wniosków PONE

Od 5 sierpnia trwa nabór wniosków na dofinansowanie do wymiany pieców węglowych oraz montażu odnawialnych źródeł energii na rok 2019/2020 w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji dla Gminy Bytom.

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Ekopatrol w akcji. Kolejne zatrzymanie ciężarówki z niebezpiecznymi odpadami

Ekopatrol w akcji. Kolejne zatrzymanie ciężarówki z niebezpiecznymi odpadami Data publikacji: 19 lipca 2019Samochód ciężarowy przewożący niebezpieczne odpady został dzisiaj, 19 lipca zatrzymany przez Ekopatrol w rejonie ul. Świętej Elżbiety w Bytomiu-Karbiu. W trakcie kontroli okazało się, że pojazd jest nieprawidłowo oznakowany, jak również w dokumentacji były braki dotyczące docelowego miejsca przeznaczenia odpadów.

Podczas zatrzymania okazało się, że na samochodzie znajdują się odpady zmieszane, zawierające niebezpieczne substancje. Na miejsce akcji oprócz Straży Miejskiej w Bytomiu oraz Policji przybyli również pracownicy Wydziału Inżynierii Środowiska Urzędu Miejskiego w Bytomiu oraz przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Na wniosek Policji ze względu na złe oznakowanie samochodu został złożony wniosek do Inspekcji Transportu Drogowego o ukaranie firmy, do której należał samochód ciężarowy przewożący odpady. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa kara taka może wynieść nawet 10 tys. zł. Warto również podkreślić, że osobne postępowanie w sprawie przewożonych odpadów będzie prowadził WIOŚ oraz Wydział Inżynierii Środowiska Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Grzegorz Goik

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.