Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 czerwca 2019, Albert, Laura, Adolf

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

"Dziewiątka" świętowała 110-lecie istnienia

"Dziewiątka" świętowała 110-lecie istnienia Data publikacji: 9 czerwca 2018To wyjątkowy dzień dla Was wszystkich. Możecie być dumni z tak wspaniałego jubileuszu. Ta dostojna rocznica to wymowny symbol wieloletniego oddania kolejnych pokoleń pedagogów i pracowników szkoły oraz osiągnięć wychowanków, które złożyły się na piękną historię tej placówki - mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia podczas obchodów 110-lecia Szkoły Podstawowej nr 9 w Bytomiu.

Chciałbym również złożyć serdecznie podziękowania dyrekcji, nauczycielom i pracownikom administracyjnym za wytrwałą pracę, zapał i zaangażowanie na rzecz szkoły, zaś uczniom, aby zdobyta przez nich wiedza w murach tej szkoły zaowocowała sukcesami w dalszej drodze życiowej – dodał prezydent Bartyla.

Z okazji jubileuszu szkoły nauczyciele, rodzice oraz uczniowie nie tylko przygotowali uroczystą akademię prezentującą jej historię, ale również festyn, podczas którego nie zabrakło dobrej zabawy, gier i konkursów. Były również dmuchańce, słodkości przygotowane na tą wyjątkową okazję oraz  występy artystyczne. Na jubileusz 110-lecia Szkoły Podstawowej nr 9 im. Adama Mickiewicza przybyli również jej absolwenci, którzy wspominali naukę w bytomskiej placówce oraz zaproszeni goście. Wśród nich był między innymi Piotr Mankiewicz, twórca Muzeum Chleba w Radzionkowie, który szczególnie związany jest z Rozbarkiem.

Przypomnijmy, że Szkoła Podstawowa nr 9 wybudowana została w latach 1905-1906 przy ówczesnej ulicy Bismarckstrasse 6 na Rozbarku (u zbiegu dzisiejszych ulic Matejki i Piłsudskiego). W 1908 roku szkoła została oddana do użytku szkolnego jako Katolicka Powszechna Szkoła nr IV im. Bismarcka. W 1927 roku w związku z przyłączeniem Rozbarku do Bytomia numeracja szkoły została zmieniona z 4 na 9, co wiązało się z faktem, że w Bytomiu funkcjonowała już szkoła o numerze 4. Kolejnymi ważnymi wydarzeniami w historii szkoły było nadanie jej w 1956 roku imienia Adama Mickiewicza oraz przekazanie placówce w 1974 roku sztandaru ufundowanego przez Wydział Oświaty i Wychowania w Bytomiu.

W ramach obchodów 110-lecia odbył się również konkurs "Czytanie zawsze na czasie": Zobacz laureatów konkursu:

Wyniki III Międzyszkolnego konkursu plastycznego dla klas I - III „Mój ulubiony bohater – Czytamy Mickiewicza:
Super Wyróżnienie:
Tymoteusz Madera
I miejsce
Julia Solarczyk
II miejsce
Amelia Sulewska SP 3
Samanta Stasiak
Mateusz Ulaszek
Wiktoria Nowaczyk
III miejsce
Kinga Milewska
Dawid Kunicki
Aleksander Baczewski
Wyróżnienia
Przemysław Dobiosz
Patrycja Jabłońska
Paulina Jasiak
Jessica Stypa SP 3
Oliwia Pogoda
Natalia Pogoda
Milena Konon

Wyniki III Międzyszkolnego konkursu multimedialnego dla klas IV – VII: „Moja ulubiona lektura – Czytamy Mickiewicza”:
I miejsce
1. Marcelina Szulc – SP 16
2. Mateusz Madera - SP 9
II miejsce
1. Piotr Bazan – SP 3
2. Barbara Kozaczkiewicz – SP 9
III miejsce
1. Zuzanna Stępień - SP 51
2. Izabela Zogbaum – SP 9
Wyróżnienie
Patryk Dembicz – SP 9

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.