Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 września 2020, Aurelia, Wladyslaw, Kamil

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uczą, bawią, reprezentują nas w Polsce i za granicą

Część z bytomian już dobrze ich zna, ponieważ z dumą prezentują nasz herb miejski na arenach, piknikach i spotkaniach z mieszkańcami. Bytomskim rycerzom ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde nie brak waleczności, która przekłada się na wyniki.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Dzień weterana w DPS Kombatant

Dzień weterana w DPS Kombatant Data publikacji: 11 września 2019Odśpiewaniem hymnu państwowego, wciągnięciem flagi na maszt oraz apelem pamięci rozpoczęły się wczoraj /10 września/ obchody w Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” w Bytomiu-Miechowicach, upamiętniające 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Odbywające się co roku obchody są okazją nie tylko do złożenia podziękowań podopiecznym ośrodka, z których wielu brało udział w walkach w czasie wojny lub było represjonowanych, ale również upamiętnienia polskich żołnierzy poległych we wrześniu 1939 roku w Polsce oraz na innych frontach w latach 1939-1945.

Podczas wczorajszych uroczystości, w których wzięli udział między innymi: przedstawiciele władz Bytomia na czele z prezydentem Mariuszem Wołoszem, przewodniczący Rady Miejskiej Mariusz Janas, radni Rady Miejskiej, władz wojewódzkich i centralnych, rodziny kombatantów oraz żołnierze 34. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu, odczytano apel pamięci, złożono kwiaty pod tablicą pamiątkową poświęconą bytomskim kombatantom oraz wręczone zostały mieszkającym w DPS-ie kombatantom oraz rodzinom kombatantów listy gratulacyjne.

Warto podkreślić, że medalem z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości został odznaczony Szczepan Tomasik, 104-letni kombatant, żołnierz, który walczył na Oksywiu w 1939 roku oraz brał udział w walkach u boku generała Władysława Andersa.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.