Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 września 2019, Renata, Filipina, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nabór do Bytomskiego Komitetu Rewitalizacji

Do 1 października potrwa nabór członków drugiej, trzyletniej kadencji Bytomskiego Komitetu Rewitalizacji. Pierwsza kadencja kończy się 19 listopada (po 2 latach od powołania).

Prawie 7 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę ulic

Jeszcze w tym roku rozpoczną się modernizacje dróg w kilku dzielnicach Bytomia, na które gmina pozyskała środki zewnętrzne z Funduszu Dróg Samorządowych. Przebudowane zostaną ulice: Mochnackiego, Reptowska, Wojciechowskiego, Musialika, Świętej Elżbiety oraz Szyby Rycerskie.

ZBM i TBS łączą siły. Co to oznacza dla mieszkańców?

Zwiększenie potencjału inwestycyjnego, usprawnienie administracji, a co za tym idzie zmniejszenie jej kosztów, a także oszczędności związane z racjonalizacją kosztów obsługi prawnej, finansowej i zarządzania nieruchomościami. To tylko niektóre korzyści wynikające z połączenia ZBM-u i TBS-u w jedną spółkę.

Bytom uśmiecha się do Ciebie

Bytomskie koszulki  i torby zdobił już m.in. zabytkowy tramwaj, bytomski lew i smok. Teraz czas na odrobinę ekstrawagancji i zupełnie nowy look. W Biurze Promocji Bytomia są już do kupienia nowe wzory gadżetów promocyjnych.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Dzieci z Bobrka zaprojektowały swój wymarzony plac zabaw. Już mogą się na nim bawić!

Dzieci z Bobrka zaprojektowały swój wymarzony plac zabaw. Już mogą się na nim bawić! Data publikacji: 11 września 2019Nowe huśtawki, zjeżdżalnia, trampolina i tor do parkouru – tak wygląda wymarzony plac zabaw dzieci z Bytomia-Bobrka. W uroczystym otwarciu placu, które odbyło się dziś (11 września) wzięli udział jego projektanci – najmłodsi mieszkańcy ulic Baczyńskiego, Zabrzańskiej i Ustronie, którzy w czerwcu podczas nietypowych konsultacji społecznych określili, jak powinien wyglądać idealny plac zabaw.

W tym projekcie bardzo ważne było zaangażowanie lokalnej społeczności, a w szczególności dzieci, które zdecydowały, jak chcą, żeby wyglądał ich wymarzony plac zabaw. Następnie ich pomysły przekuliśmy w konkretny projekt. Mam nadzieję, że nowa bezpieczna przestrzeń do zabawy spełni ich oczekiwania – mówił prezydent Mariusz Wołosz, podczas otwarcia placu zabaw.

Na milusińskich czekają więc nowoczesne urządzenia posiadające wszystkie niezbędne do użytkowania atesty. Wśród nich uwielbiana przez dzieci trampolina, zjeżdżalnia, huśtawki i drabinki do parkouru, na których będą mogli ćwiczyć swoją zwinność. Plac zabaw wyłożony jest bezpieczną nawierzchnią.

Zakup i montaż urządzeń zabawowych oraz elementów wyposażenia placu był możliwy m.in. dzięki środkom pozyskanym od sponsora – spółki Węglokoks Kraj Sp. z o. o. W ramach inwestycji zamontowano też ogrodzenie oraz wykonano chodnik. Koszt inwestycji to ponad 166 tys. zł.


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.