Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lutego 2020, Romana, Izabela, Damian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Kolejna ulica z Funduszu Dróg Samorządowych będzie przebudowana

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Świętej Elżbiety muszą spodziewać się utrudnień drogowych. W najbliższy poniedziałek, 24 lutego rozpoczyna się przebudowa tej ulicy, która będzie kosztować łącznie ponad 2,5 mln zł, z czego 1 mln 285 tys. zł to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Nie stój w kolejce. Zapłać przez internet

Aby uniknąć stania w kolejkach, klienci Wydziału Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu mogą opłaty komunikacyjne regulować również przez internet. Opłaty można wnosić na rachunek bankowy: Urząd Miejski w Bytomiu, Getin Noble Bank S.A. Oddział Bytom - 83 1560 1049 0000 9030 0005 1440.

Wypełnij kwestionariusz ankiety dotyczący reklam w mieście - ruszają konsultacje społeczne


Spotkaj się z prezydentem i porozmawiaj o mieście

Znane są kolejne terminy spotkań prezydenta Mariusza Wołosza z mieszkańcami. Bytomianie mogą porozmawiać o sprawach dotyczących miasta, zgłosić uwagi, poprosić o pomoc w rozwiązaniu jakiegoś problemu.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Dzieci z Bobrka zaprojektowały swój wymarzony plac zabaw. Już mogą się na nim bawić!

Dzieci z Bobrka zaprojektowały swój wymarzony plac zabaw. Już mogą się na nim bawić! Data publikacji: 11 września 2019Nowe huśtawki, zjeżdżalnia, trampolina i tor do parkouru – tak wygląda wymarzony plac zabaw dzieci z Bytomia-Bobrka. W uroczystym otwarciu placu, które odbyło się dziś (11 września) wzięli udział jego projektanci – najmłodsi mieszkańcy ulic Baczyńskiego, Zabrzańskiej i Ustronie, którzy w czerwcu podczas nietypowych konsultacji społecznych określili, jak powinien wyglądać idealny plac zabaw.

W tym projekcie bardzo ważne było zaangażowanie lokalnej społeczności, a w szczególności dzieci, które zdecydowały, jak chcą, żeby wyglądał ich wymarzony plac zabaw. Następnie ich pomysły przekuliśmy w konkretny projekt. Mam nadzieję, że nowa bezpieczna przestrzeń do zabawy spełni ich oczekiwania – mówił prezydent Mariusz Wołosz, podczas otwarcia placu zabaw.

Na milusińskich czekają więc nowoczesne urządzenia posiadające wszystkie niezbędne do użytkowania atesty. Wśród nich uwielbiana przez dzieci trampolina, zjeżdżalnia, huśtawki i drabinki do parkouru, na których będą mogli ćwiczyć swoją zwinność. Plac zabaw wyłożony jest bezpieczną nawierzchnią.

Zakup i montaż urządzeń zabawowych oraz elementów wyposażenia placu był możliwy m.in. dzięki środkom pozyskanym od sponsora – spółki Węglokoks Kraj Sp. z o. o. W ramach inwestycji zamontowano też ogrodzenie oraz wykonano chodnik. Koszt inwestycji to ponad 166 tys. zł.


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.