Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 marca 2019, Boguslaw, Katarzyna, Oktawian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

E- rekrutacja do przedszkola

Ważna informacja dla rodziców. 11 marca rusza elektroniczna rekrutacja do przedszkoli. W tym roku w 41 miejskich przedszkolach na dzieci czeka ponad 4,5 tysiąca miejsc.

Dzieci Polskie - Miejcie Serca Czyste

Dzieci Polskie - Miejcie Serca Czyste Data publikacji: 9 listopada 2018To tytuł projektu prowadzonego przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Bytomiu, w ramach którego w naszym mieście gościliśmy grupę uczniów z Kulturalno - Oświatowego Centrum im. Kornela Makuszyńskiego w Stryju na Ukrainie.

Projekt prowadzony jest w ramach projektu Rodzina Polonijna i współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach programu pod nazwą „Rodzina Polonijna” realizowanego przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska. W projekcie uczestniczą: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Bytomiu, Szkoła Podstawowa nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu oraz Centrum Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Stryju.

W ramach projektu jego uczestnicy mieli okazję zapoznać się z życiem, twórczością i działalnością patriotyczną jednego z najpopularniejszych pisarzy dla dzieci i młodzieży – Kornela Makuszyńskiego. Grupa młodzieży z Ukrainy gościła w naszym mieście od 23 do 27 października. Podczas kilkudniowej wizyty uczniowie zobaczyli wystawę „100x100 - Nasze stulecie” w Muzeum Górnośląskim, mieli okazję nauczyć się kroków tradycyjnego polskiego tańca narodowego – poloneza, uczestniczyli w zajęciach czytelniczych Dyskusyjnego Klubu Książki, a także w warsztatach plastycznych i filmowych zorganizowanych w Szkole Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu.

Młodzież z ukraińskiego Stryja odwiedziła również Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, Zakopane, zabytkową kaplicę na Jaszczurówce oraz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: SP nr 3 w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.