Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
03 czerwca 2020, Leszek, Anatola, Tamara

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Od 30 maja kolejny etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19

Od 30 maja nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni, jednak pod warunkiem, że możemy zachować 2 metry odstępu od innych. Maseczki będą jednak konieczne w niektórych przestrzeniach zamkniętych, m.in. w sklepach, kościołach, autobusach, tramwajach. To tylko niektóre zmiany, jakie nas czekają od najbliższego weekendu

Zasady przyjmowania klientów w Urzędzie Miejskim pozostają bez zmian

Nadal podstawową formą kontaktu z klientem magistratu będzie forma elektroniczna (e-puap, elektroniczna skrzynka podawcza, mail) oraz droga pocztowa. Sprawy wymagające przyjścia do urzędu będą załatwiane po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu. Terminy spotkań będą ustalane w poniedziałki od 8.00 do 17.00, a od wtorku do piątku od 8.00 do 14.30.

Tarcza antykryzysowa - pracodawca, pracownik, NGO

Ulgi w podatkach, dopłata do stanowiska pracy, zmiany w rozliczaniu zadań publicznych, zasiłki opiekuńcze – w czasie epidemii z pomocy mogą skorzystać przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe i pracownicy.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Opłaty można uregulować przez internet!

Uwaga mieszkańcy! Opłatę komunikacyjną, przekształceniową, za wieczyste użytkowanie, a także podatki od środków transportowych czy nieruchomości można zapłacić przez internet bez dodatkowych opłat i prowizji. Więcej TUTAJ

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Dzieci i młodzież otrzymają specjalistyczną pomoc psychologiczną

Dzieci i młodzież otrzymają specjalistyczną pomoc psychologiczną Data publikacji: 21 maja 2020Jako jedyna w Bytomiu przychodnia będziemy realizować ministerialny program ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. To szansa dla wielu młodych osób, które potrzebują porad psychologa, psychoterapeuty oraz pomocy terapeutów środowiskowych – mówi Adam Ciesiółka, wiceprezes Przychodni Lekarskiej Szombierki w Bytomiu, która otrzymała środki z Narodowego Funduszu Zdrowia na realizację programu.

Z początkiem kwietnia Ministerstwo Zdrowia uruchomiło nowy model ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży polegający na trzypoziomowym systemie opieki. Pierwszy z nich przewiduje pomoc Ośrodków Środowiskowych Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży, w których porad i pomocy udzielają zatrudnieni tam psychologowie, psychoterapeuci oraz terapeuci środowiskowi. To właśnie na ten model ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży środki z ministerstwa pozyskała Przychodnia Lekarska Szombierki. Warto podkreślić, że bytomska placówka będzie realizować rządowy program jako jedyna w naszym mieście, a wszystkie porady będą udzielanie bezpłatnie.

Nasi specjaliści będą pomagać nie tylko dzieciom oraz młodzieży szkolnej do ukończenia 21. roku życia, ale również rodzinom i opiekunom prawnym – mówi Adam Ciesiółka z Przychodni Lekarskiej Szombierki. Wszystkie porady udzielane będą bezpłatnie, a co najważniejsze nie jest konieczne skierowanie od lekarza, aby skorzystać z porady specjalisty – dodaje Adam Ciesiółka.

Ośrodek w Bytomiu będzie wspierał pacjentów w zakresie pierwszych zaburzeń zdrowia psychicznego, głównie zaburzeń emocjonalnych oraz zaburzeń zachowania, bez konieczności hospitalizacji czy interwencji lekarskiej, a specjaliści będą współpracować między innymi z placówkami oświatowymi i opieki społecznej.

Ośrodek Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży znajduje się na terenie Przychodni Lekarskiej Szombierki przy ul. Orzegowskiej 52a w Bytomiu-Szombierkach. Osoby potrzebujące pomocy mogą się kontaktować telefonicznie pod numerami: 32 281 97 94, 32 810 11 76 oraz 32 810 11 75 lub mailowo: przychodniaszombierkikontakt@interia.pl lub biuro@przychodniaszombierki.pl

Więcej szczegółów dotyczących oferowanej pomocy Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży w Bytomiu-Szombierkach dostępnych jest TUTAJ

Plakat poradnia psych dzieci.jpg

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Przychodnia Lekarska Szombierki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.