Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lutego 2020, Romana, Izabela, Damian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Kolejna ulica z Funduszu Dróg Samorządowych będzie przebudowana

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Świętej Elżbiety muszą spodziewać się utrudnień drogowych. W najbliższy poniedziałek, 24 lutego rozpoczyna się przebudowa tej ulicy, która będzie kosztować łącznie ponad 2,5 mln zł, z czego 1 mln 285 tys. zł to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Nie stój w kolejce. Zapłać przez internet

Aby uniknąć stania w kolejkach, klienci Wydziału Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu mogą opłaty komunikacyjne regulować również przez internet. Opłaty można wnosić na rachunek bankowy: Urząd Miejski w Bytomiu, Getin Noble Bank S.A. Oddział Bytom - 83 1560 1049 0000 9030 0005 1440.

Wypełnij kwestionariusz ankiety dotyczący reklam w mieście - ruszają konsultacje społeczne


Spotkaj się z prezydentem i porozmawiaj o mieście

Znane są kolejne terminy spotkań prezydenta Mariusza Wołosza z mieszkańcami. Bytomianie mogą porozmawiać o sprawach dotyczących miasta, zgłosić uwagi, poprosić o pomoc w rozwiązaniu jakiegoś problemu.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Działkowcy dziękowali za tegoroczne plony

Działkowcy dziękowali za tegoroczne plony Data publikacji: 7 września 2019Koniec lata i związane z tym doroczne święto plonów to dla licznych w naszym mieście działkowców bardzo ważny dzień. Dzisiaj /7 września/ na dożynkowym festynie spotkali się działkowcy z Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Pod Wierzbami” w Miechowicach.

Dla działkowców ogródki to ich pasja, sposób na życie, a także możliwość spędzenia wolnego czasu. Tu odpoczywają, spotykają się z rodziną i znajomymi. Przez lata ogrody działkowe zmieniły się. Kilkadziesiąt lat temu działkowcy każdy skrawek terenu przeznaczali na uprawę warzyw, sadzili krzewy i drzewa owocowe. Dziś w większości ogródków dominują krzewy ozdobne, różne gatunki traw czy iglaki, ale jest jeszcze wielu działkowców, którzy wiosną sieją, a latem i jesienią zbierają z pola plony.

Podczas sobotniego popołudnia działkowcy z ROD „Wierzba” nie tylko podsumowali ostatni rok działalności, ale przede wszystkim najlepsi działkowcy otrzymali wyróżnienia i gratulacje za najlepiej utrzymane ogrody działkowe. Warto dodać, że ROD „Pod Wierzbami” w tym roku obchodzi 75-lecie istnienia. Podobnie jak w innych Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest to miejsce spotkań rodzinnych na wspólnych piknikach i festynach. Ciekawostką jest fakt, że wielu członków ROD „Pod Wierzbami” swoje ogrody działkowe pielęgnuje już kilkadziesiąt lat, a rekordzista posiada tam ogród już od 51 lat.

W Bytomiu działają 32 ogrody działkowe zrzeszone w Polskim Związku Działkowców – Okręg Śląski, a co warto podkreślić aż 47% powierzchni naszego miasta stanowią tereny zielone.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.