Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 września 2019, Renata, Filipina, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Gminny Program Rewitalizacji Bytom 2020+: czas na aktualizację

Aż 148 nowych projektów trafi na listę uzupełniającą do Gminnego Programu Rewitalizacji w Bytomiu. To projekty obejmujące m.in.: remonty kamienic, zagospodarowanie przestrzeni publicznych, rozwój mieszkalnictwa socjalnego, renowację obiektów zabytkowych, a także działania nieinwestycyjne.

Nabór do Bytomskiego Komitetu Rewitalizacji

Do 1 października potrwa nabór członków drugiej, trzyletniej kadencji Bytomskiego Komitetu Rewitalizacji. Pierwsza kadencja kończy się 19 listopada (po 2 latach od powołania).

Prawie 7 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę ulic

Jeszcze w tym roku rozpoczną się modernizacje dróg w kilku dzielnicach Bytomia, na które gmina pozyskała środki zewnętrzne z Funduszu Dróg Samorządowych. Przebudowane zostaną ulice: Mochnackiego, Reptowska, Wojciechowskiego, Musialika, Świętej Elżbiety oraz Szyby Rycerskie.

ZBM i TBS łączą siły. Co to oznacza dla mieszkańców?

Zwiększenie potencjału inwestycyjnego, usprawnienie administracji, a co za tym idzie zmniejszenie jej kosztów, a także oszczędności związane z racjonalizacją kosztów obsługi prawnej, finansowej i zarządzania nieruchomościami. To tylko niektóre korzyści wynikające z połączenia ZBM-u i TBS-u w jedną spółkę.

Bytom uśmiecha się do Ciebie

Bytomskie koszulki  i torby zdobił już m.in. zabytkowy tramwaj, bytomski lew i smok. Teraz czas na odrobinę ekstrawagancji i zupełnie nowy look. W Biurze Promocji Bytomia są już do kupienia nowe wzory gadżetów promocyjnych.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Działkowcy dziękowali za tegoroczne plony

Działkowcy dziękowali za tegoroczne plony Data publikacji: 7 września 2019Koniec lata i związane z tym doroczne święto plonów to dla licznych w naszym mieście działkowców bardzo ważny dzień. Dzisiaj /7 września/ na dożynkowym festynie spotkali się działkowcy z Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Pod Wierzbami” w Miechowicach.

Dla działkowców ogródki to ich pasja, sposób na życie, a także możliwość spędzenia wolnego czasu. Tu odpoczywają, spotykają się z rodziną i znajomymi. Przez lata ogrody działkowe zmieniły się. Kilkadziesiąt lat temu działkowcy każdy skrawek terenu przeznaczali na uprawę warzyw, sadzili krzewy i drzewa owocowe. Dziś w większości ogródków dominują krzewy ozdobne, różne gatunki traw czy iglaki, ale jest jeszcze wielu działkowców, którzy wiosną sieją, a latem i jesienią zbierają z pola plony.

Podczas sobotniego popołudnia działkowcy z ROD „Wierzba” nie tylko podsumowali ostatni rok działalności, ale przede wszystkim najlepsi działkowcy otrzymali wyróżnienia i gratulacje za najlepiej utrzymane ogrody działkowe. Warto dodać, że ROD „Pod Wierzbami” w tym roku obchodzi 75-lecie istnienia. Podobnie jak w innych Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest to miejsce spotkań rodzinnych na wspólnych piknikach i festynach. Ciekawostką jest fakt, że wielu członków ROD „Pod Wierzbami” swoje ogrody działkowe pielęgnuje już kilkadziesiąt lat, a rekordzista posiada tam ogród już od 51 lat.

W Bytomiu działają 32 ogrody działkowe zrzeszone w Polskim Związku Działkowców – Okręg Śląski, a co warto podkreślić aż 47% powierzchni naszego miasta stanowią tereny zielone.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.