Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 marca 2019, Boguslaw, Katarzyna, Oktawian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Działka obok KSSE na sprzedaż

Data publikacji: 17 lipca 2017Dobry dojazd, tuż przy KSSE – Bytom sprzedaje działkę pod zabudowę. Ma ona 0, 84 ha, a możliwości jej zastosowania są bardzo szerokie – od hal i magazynów przez parkingi, biura po ośrodki badawcze.

Działka mieści się przy ul. Hakuby w sąsiedztwie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na terenie po byłej kopalni Powstańców Śląskich. Można na nią wjechać od ulic: Hakuby, Dąbrowa Miejska i Strzelców Bytomskich. Leży bardzo blisko centrum Bytomia, łatwo tu dojechać os strony Katowic, jak i Tarnowskich Gór (DK11). Tuż obok znajduje się zjazd z autostrady A1, obwodnica miasta i linia kolejowa. 23 kilometry dalej jest port lotniczy Pyrzowice.

Działka tworzy częściowo ogrodzony obszar, o dość regularnym kształcie. Na jej płaskim terenie znajdują się zwałowiska węgla oraz infrastruktura przemysłowa, związana z wydobyciem węgla – działalnością prowadzoną przez dzierżawcę. Najbliższe otoczenie nieruchomości stanowią zrekultywowane postindustrialne tereny, obecnie tereny inwestycyjne włączone do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Infrastruktura techniczna: wzdłuż południowej granicy działki nr 574/1 przebiegają sieci wodociągowa i telekomunikacyjna.

Przeznaczanie terenu:

1)
- zabudowa innowacyjnej produkcji, za wyjątkiem zabudowy związanej z wydobyciem kopalin,
- zabudowa produkcyjna, za wyjątkiem zabudowy związanej z wydobyciem kopalin,
- zabudowa składowa i magazynowa,
- zabudowa usług produkcyjnych,
- zabudowa związana z logistyką,
- zabudowa: handlu hurtowego, targowiskowego handlu artykułami przemysłowymi, handlu maszynami i pojazdami mechanicznymi;

2) uzupełniające: zabudowa usługowa z zakresu handlu detalicznego;

3) w ramach przeznaczenia towarzyszącego dopuszcza się obiekty integralnie związane z prowadzoną działalnością w ramach danego przeznaczenia i służące jego realizacji takie jak: administracja, biura, obiekty socjalne dla pracowników, sklepy firmowe, punkty usługowe, ośrodki badawcze i laboratoria, garaże i parkingi terenowe dla pojazdów związanych z prowadzoną działalnością, w tym dla samochodów ciężarowych.

Wadium w wysokości 63 000 zł należy wnosić do dnia 4 września 2017 r. włącznie.

Przetarg odbędzie się 8 września 2017 r. o. 11.00 w Urzędzie Miejskim w Bytomiu, ul. Parkowa 2, pokój nr 313a.


Hakuby 001_0,84 ha.jpgHakuby 002_0,84 ha.jpg


Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: K. Lis

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.