Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 września 2020, Renata, Filipina, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Kolejna drogowa inwestycja zakończona. Tym razem w Łagiewnikach

Rozbudowa kanalizacji deszczowej, budowa chodnika, a także roboty bitumiczne na ulicy Szyby Rycerskie. Zakończyła się kolejna inwestycja drogowa warta około 1,2 mln. Jej realizacja była możliwa dzięki pozyskaniu przez miasto dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie prawie 550 tys. zł.

Bytomski Rynek znów się zazielenił

Nowe nasadzenia drzew, krzewów i roślin w modułowych donicach oraz nowe pergole i ławki. Zakończyły się prace związane z odnową zieleni na płycie bytomskiego Rynku. Wszystkie prace kosztowały około 230 tys. zł.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Opłaty można uregulować przez internet!

Uwaga mieszkańcy! Opłatę komunikacyjną, przekształceniową, za wieczyste użytkowanie, a także podatki od środków transportowych czy nieruchomości można zapłacić przez internet bez dodatkowych opłat i prowizji. Więcej TUTAJ

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Dwa kluczowe projekty unijne mają szansę na zwiększenie dofinansowania

Dwa kluczowe projekty unijne mają szansę na zwiększenie dofinansowania Data publikacji: 15 września 2020Inwestycja dot. rewaloryzacji pałacu Tiele-Wincklerów oraz przedsięwzięcie w zakresie termomodernizacji oraz zmiany systemu ogrzewania w 21 śródmiejskich budynkach wielorodzinnych, już wkrótce mogę otrzymać większe dofinansowanie. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego przychylił się do apelu naszego miasta w tym zakresie, a kolejnym krokiem jest złożenie oficjalnych wniosków do Urzędu Marszałkowskiego o zmiany w projektach.

To dobra wiadomość dla naszego miasta. Cieszę się, że tak ważne projekty dla Bytomia mają szansę uzyskać większe dofinansowanie – mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. Chciałem podziękować Marszałkowi Województwa Śląskiego i jego zastępcom za pozytywne rozpatrzenie naszej prośby oraz dobrą współpracę między naszymi instytucjami – dodaje Mariusz Wołosz.

Przypomnijmy, że obydwa projekty mają kluczowe znaczenie dla Bytomia. Projekt „Termomodernizacja oraz zmiana systemów ogrzewania nieruchomości zlokalizowanych w Śródmieściu Bytomia” ma na celu nie tylko poprawę jakości życia mieszkańców, ale również będzie miał wpływ na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska poprzez ograniczenie niskiej emisji. Z kolei projekt związany z rewaloryzacją pałacu Tiele-Wincklerów to jedna z najważniejszych inwestycji kulturalnych i turystycznych w naszym mieście. Warto podkreślić, że podczas prac odkryte zostały pozostałości kaplicy oraz krypta w oficynie pałacu, co wiązało się z koniecznością wprowadzenia projektu zamiennego uwzględniającego zalecenia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Podpisany niedawno aneks z wykonawcą robót jednocześnie zwiększył kwotę całego projektu, dlatego też nasza gmina wystąpiła z prośbą do Urzędu Marszałkowskiego o zwiększenie wartości przyznanego dofinansowania.

Wstępna zgoda Zarządu Województwa Śląskiego umożliwia gminie złożenie wniosków o zwiększenie dofinansowania do realizacji projektów.

Autor: Małgorzata Węgiel-Wnuk
Zdjęcia: H. Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.