Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lutego 2019, Zbigniew, Julian, Lukasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Drogówka z terminalami płatniczymi

Drogówka z terminalami płatniczymi Data publikacji: 31 stycznia 2018Od 1 lutego za mandat możemy zapłacić bezpośrednio policjantowi drogówki. Taką możliwość, a zarazem ułatwienie dla kierowców przygotowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Bytomscy mundurowi otrzymali kilkanaście terminali płatniczych.

Płatność bezgotówkowa jest niezwykle przydatna w przypadku popełnienia wykroczenia przez obcokrajowca, który nie posiada przy sobie gotówki lub posiada, ale w innej walucie. Obowiązujące przepisy prowadzą do sytuacji, w której policja nakładając mandat na taką osobę, musi dowieźć ją do najbliższego bankomatu. Jest to szczególnie uciążliwe w przypadku kierowców samochodów ciężarowych ze względu na niewystarczającą liczbę miejsc, w których pojazdy te można bezpiecznie pozostawić.

Od czwartku Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wprowadza uproszczenie i przyspieszenie postępowania mandatowego. 
Teraz gdy otrzymamy mandat za naruszenie przepisów drogowych, każdy kierowca będzie mógł uiścić należność właśnie za pomocą terminala. Takie rozwiązanie ma być wygodne zarówno dla policjantów jak i sprawców wykroczeń.

Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu
Zdjęcia: arc. policji

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.