Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lutego 2020, Romana, Izabela, Damian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Kolejna ulica z Funduszu Dróg Samorządowych będzie przebudowana

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Świętej Elżbiety muszą spodziewać się utrudnień drogowych. W najbliższy poniedziałek, 24 lutego rozpoczyna się przebudowa tej ulicy, która będzie kosztować łącznie ponad 2,5 mln zł, z czego 1 mln 285 tys. zł to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Nie stój w kolejce. Zapłać przez internet

Aby uniknąć stania w kolejkach, klienci Wydziału Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu mogą opłaty komunikacyjne regulować również przez internet. Opłaty można wnosić na rachunek bankowy: Urząd Miejski w Bytomiu, Getin Noble Bank S.A. Oddział Bytom - 83 1560 1049 0000 9030 0005 1440.

Wypełnij kwestionariusz ankiety dotyczący reklam w mieście - ruszają konsultacje społeczne


Spotkaj się z prezydentem i porozmawiaj o mieście

Znane są kolejne terminy spotkań prezydenta Mariusza Wołosza z mieszkańcami. Bytomianie mogą porozmawiać o sprawach dotyczących miasta, zgłosić uwagi, poprosić o pomoc w rozwiązaniu jakiegoś problemu.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

"Dom Nadziei" świętował 24. rocznicę działalności

"Dom Nadziei" świętował 24. rocznicę działalności Data publikacji: 7 września 2019Pomagają młodzieży uzależnionej od alkoholu, narkotyków czy innych substancji psychoaktywnych wyjść z nałogu. Do tej pory pomogli już ponad 2400 młodym osobom.  Dzisiaj /7 września/ Katolicki Ośrodek  „Dom Nadziei” świętował 24. rocznicę działalności.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą, po której w „Domu Nadziei” przy ul. Konstytucji 9 podopieczni ośrodka rozegrali mecz piłkarski z osobami zaprzyjaźnionymi, były występy artystyczne oraz piknik.

„Dom Nadziei” prowadzi jedyny na Górnym Śląsku ośrodek, który pomaga młodzieży uzależnionej, w tym ze zdiagnozowanymi zaburzeniami psychicznymi. Przez 24 lata działalności ośrodek pomógł już ponad 2400 młodym osobom, a rocznie z poradni korzysta nawet około 600 osób. Warto dodać, że aby skuteczniej i efektywniej pomagać uzależnionym, otwarto poradnię, organizowane są konferencje naukowe oraz szkolenia i zajęcia profilaktyczne. Fundacja zasłynęła także z wielu akcji charytatywnych, jak między innymi: Honorowy Dawca Nadziei czy Kilometry Dobra.

Przypomnijmy, że „Dom Nadziei” cały czas remontuje budynek po starym gimnazjum w Gliwicach, który będzie nowym domem dla podopiecznych ośrodka. W budynku pierwszy etap prac został już zakończony, a jesienią rozpoczną się kolejny remonty w pomieszczeniach, gdzie będzie poradnia i mieszkania readaptacyjne po ukończeniu terapii, oraz salka gimnastyczna. Warto podkreślić, że „Dom Nadziei” jednak nie wyprowadzi się całkowicie z Bytomia. Pozostanie tutaj Poradnia Profilaktyki Uzależnień na ul. ks. Koziołka, gdzie przyjmują terapeuci, którzy pracują w ośrodku.

Więcej o „Domu Nadziei” na stronie www.domnadziei.pl

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.