Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 września 2019, Renata, Filipina, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nabór do Bytomskiego Komitetu Rewitalizacji

Do 1 października potrwa nabór członków drugiej, trzyletniej kadencji Bytomskiego Komitetu Rewitalizacji. Pierwsza kadencja kończy się 19 listopada (po 2 latach od powołania).

Prawie 7 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę ulic

Jeszcze w tym roku rozpoczną się modernizacje dróg w kilku dzielnicach Bytomia, na które gmina pozyskała środki zewnętrzne z Funduszu Dróg Samorządowych. Przebudowane zostaną ulice: Mochnackiego, Reptowska, Wojciechowskiego, Musialika, Świętej Elżbiety oraz Szyby Rycerskie.

ZBM i TBS łączą siły. Co to oznacza dla mieszkańców?

Zwiększenie potencjału inwestycyjnego, usprawnienie administracji, a co za tym idzie zmniejszenie jej kosztów, a także oszczędności związane z racjonalizacją kosztów obsługi prawnej, finansowej i zarządzania nieruchomościami. To tylko niektóre korzyści wynikające z połączenia ZBM-u i TBS-u w jedną spółkę.

Bytom uśmiecha się do Ciebie

Bytomskie koszulki  i torby zdobił już m.in. zabytkowy tramwaj, bytomski lew i smok. Teraz czas na odrobinę ekstrawagancji i zupełnie nowy look. W Biurze Promocji Bytomia są już do kupienia nowe wzory gadżetów promocyjnych.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

"Dom Nadziei" świętował 24. rocznicę działalności

"Dom Nadziei" świętował 24. rocznicę działalności Data publikacji: 7 września 2019Pomagają młodzieży uzależnionej od alkoholu, narkotyków czy innych substancji psychoaktywnych wyjść z nałogu. Do tej pory pomogli już ponad 2400 młodym osobom.  Dzisiaj /7 września/ Katolicki Ośrodek  „Dom Nadziei” świętował 24. rocznicę działalności.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą, po której w „Domu Nadziei” przy ul. Konstytucji 9 podopieczni ośrodka rozegrali mecz piłkarski z osobami zaprzyjaźnionymi, były występy artystyczne oraz piknik.

„Dom Nadziei” prowadzi jedyny na Górnym Śląsku ośrodek, który pomaga młodzieży uzależnionej, w tym ze zdiagnozowanymi zaburzeniami psychicznymi. Przez 24 lata działalności ośrodek pomógł już ponad 2400 młodym osobom, a rocznie z poradni korzysta nawet około 600 osób. Warto dodać, że aby skuteczniej i efektywniej pomagać uzależnionym, otwarto poradnię, organizowane są konferencje naukowe oraz szkolenia i zajęcia profilaktyczne. Fundacja zasłynęła także z wielu akcji charytatywnych, jak między innymi: Honorowy Dawca Nadziei czy Kilometry Dobra.

Przypomnijmy, że „Dom Nadziei” cały czas remontuje budynek po starym gimnazjum w Gliwicach, który będzie nowym domem dla podopiecznych ośrodka. W budynku pierwszy etap prac został już zakończony, a jesienią rozpoczną się kolejny remonty w pomieszczeniach, gdzie będzie poradnia i mieszkania readaptacyjne po ukończeniu terapii, oraz salka gimnastyczna. Warto podkreślić, że „Dom Nadziei” jednak nie wyprowadzi się całkowicie z Bytomia. Pozostanie tutaj Poradnia Profilaktyki Uzależnień na ul. ks. Koziołka, gdzie przyjmują terapeuci, którzy pracują w ośrodku.

Więcej o „Domu Nadziei” na stronie www.domnadziei.pl

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.