Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 marca 2019, Maria, Wienczyslaw, Ireneusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dołącz do ekologicznej drużyny

Dołącz do ekologicznej drużyny Data publikacji: 24 marca 2015Do Światowego Dnia Ziemi został niespełna miesiąc, ale uczniowie bytomskich szkół już zaangażowali się w dużą ogólnopolską akcję, podczas której będą pisać listy dla Ziemi. Do pisania posłuży im nie tylko papier, ale też specjalna aplikacja.

W tym roku młodzi bytomianie zabiorą głos w sprawie ograniczania ilości odpadów oraz ekokonsumpcji. Akcję pisania listów poprzedzą lekcje tematyczne w szkołach, którym będą towarzyszyć przeróżne działania ekologiczne.

W ramach poprzednich edycji Listów dla Ziemi w szkołach organizowano wystawy, przedstawienia, akcje sadzenia drzew i sprzątania śmieci oraz wycieczki edukacyjne np. do nadleśnictw. Listom dla Ziemi towarzyszy też akcja pod hasłem „365 reklamówek”, która ma za zadanie zwrócić uwagę społeczeństwa na problem odpadów i propagować ideę recyklingu.

Do działań dołączyć może każdy – wystarczy tylko posprzątać śmieci porzucone w lesie, nad jeziorem, przy drodze (jedną z tytułowych 365 reklamówek) i dodać swoje działanie do specjalnego kalkulatora znajdującego się na: www.365reklamoweksmieci.pl.

Więcej informacji można znaleźć tutaj. Zainteresowanych odsyłamy do Facebooka, gdzie będzie można śledzić przebieg akcji.

Warto przypomnieć, że formę edukacji poprzez pisanie listów Fundacja Arka – organizator wydarzenia, wykorzystuje od początku swojej działalności. Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest na całym świecie od 1970 roku, w Polsce – od 1990 r. Głównym założeniem przypadającego na 22 kwietnia święta jest przybliżenie społeczeństwu problemów związanych ze współczesną ekologią, upowszechnianie czystych technologii, edukacja w zakresie ochrony środowiska i propagowanie idei zrównoważonego rozwoju.

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.