Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 lutego 2020, Marta, Malgorzata, Piotr

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Sportowa inwestycja na kortach Górnika Bytom za ponad 1 mln zł

Budowa trzech kortów ziemnych, wymiana ogrodzeń, piłkochwytów, a także oświetlenia na lampy ledowe to kolejne zaplanowane inwestycje, które już niebawem rozpoczną się na kortach Górnika Bytom przy Tarnogórskiej. Inwestycja będzie kosztować ponad 1 mln zł, z czego 300 tys. zł. to dofinansowanie z gminy Bytom.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Dobre występy bytomskich sportowców

Dobre występy bytomskich sportowców Data publikacji: 10 lutego 2020Udane występy zanotowali nasi karatecy oraz tenisistki na arenach międzynarodowych. Karatecy Bytomskiego Klubu Sportowego „Karate Shinkyokushin” dobrze zaprezentowali się w turnieju Carpathia Karate Cup 2020, zaś tenisistki Górnika Bytom reprezentowały nasz kraj w turnieju FED CUP oraz Drużynowych Mistrzostwach Europy.

W turnieju „Carpathia Karate Cup 2020”, będącym jedną z najbardziej prestiżowych imprez karate, wzięło udział ponad 700 zawodników. Jednym z nich był Mateusz Kraśnicki, który wywalczył złoty medal. Z kolei tenisistki Górnika Bytom w kadrze reprezentacji Polski świetnie spisują się w turnieju FED CUP – tam Magdalena Fręch w parze z Mają Chwalińską dały punkt reprezentacji Polski w meczu ze Słowenią, zaś w Drużynowych Mistrzostwach Europy Kadetek Rozalia Gruszczyńska w deblu z Zuzanną Kubachą wywalczyły cenny punkt w meczu z Dunkami.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Materiały klubów sportowych

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.