Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 września 2020, Renata, Filipina, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Znamy zwycięzców memoriału im. Jacka Widawskiego

Znamy zwycięzców memoriału im. Jacka Widawskiego Data publikacji: 13 września 2020Na kortach Górnika Bytom przy ul. Tarnogórskiej młodzi tenisiści i tenisistki zakończyli VIII Memoriał im. Jacka Widawskiego. Zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn wygrywali zawodnicy z zagranicy: Nicole Rivkin z Niemiec oraz Viacheslav Bielinskyi  z Ukrainy.

Impreza rozgrywana w Bytomiu to od wielu lat szansa dla tenisistów i tenisistek na zaprezentowanie swoich umiejętności, ale przede wszystkim sprawdzenie się z rówieśnikami z czołowych klubów w naszym kraju i zagranicy. Memoriał rozgrywany na kortach przy Tarnogórskiej odbywał się już po raz ósmy, a jego prestiż wzrasta z każdym rokiem. Tegoroczna impreza właśnie dobiegła końca.

W niedzielę, 13 września wyłonieni zostali zwycięzcy imprezy. W finale singla kobiet Nicole Rivkin z Niemiec pokonała Weronikę Ewald, zaś w finale singla mężczyzn Viacheslav Bielinskyi  z Ukrainy pokonał Aleksandra Orlikowskiego. Warto dodać, że Bielinskyi i Orlikowski w duecie sięgnęli po złoto w deblu, zaś wśród kobiet najlepszym deblem okazała się para Kubacha Zuzanna i reprezentantka Czech Mandelikova Katerina.

Wszystkie wyniki w ramach Memoriału im. Jacka Widawskiego dostępne są na fanpage KS Górnik Bytom oraz na stronie Polskiego Związku Tenisowego

Organizatorem turnieju jest KS Górnik Bytom oraz Polski Związek Tenisowy, a wśród partnerów imprezy są: gmina Bytom,Śląski Związek Tenisowy czy Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Warto dodać, że impreza upamiętnia czołowego zawodnika i szkoleniowca, a zarazem dyrektora klubu Górnik Bytom – Jacka Widawskiego, który zmarł w 2012 roku. Widawski był organizatorem wiele turniejów dla dzieci i młodzieży oraz zawodowych imprez. Do największych sukcesów Jacka Widawskiego w roli szkoleniowca było zdobycie w latach 2000 – 2006 z drużynami skrzatów, młodzików, kadetów i juniorów tytułów mistrzowskich w Polsce.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek/ KS Górnik Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.