Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
08 grudnia 2019, Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Zobacz, jak będzie wyglądało nowe lodowisko w Bytomiu

Nowoczesne, funkcjonalne, ekonomiczne, ale przede wszystkim dające poczucie komfortu hokeistom, hokeistkom, amatorom łyżwiarstwa i kibicom. Takie będzie nowe lodowisko, które powstanie w Bytomiu przy ul. Pułaskiego. Prace budowlane już się rozpoczęły, a do końca tego roku nad płytą lodowiska ma stanąć dach.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Do kogo trafi Sportowy Laur Bytomia?

Do kogo trafi Sportowy Laur Bytomia? Data publikacji: 27 listopada 2019Urząd Miejski w Bytomiu, wzorem lat ubiegłych, organizuje uroczyste podsumowanie roku sportowego 2019 połączone z wręczeniem Nagrody Prezydenta w dziedzinie sportu „Sportowy Laur Bytomia”.

W związku z powyższym Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Bytomiu zwraca się z prośbą o zgłaszanie kandydatów bytomskich sportowców (także niepełnosprawnych), trenerów lub działaczy sportowych, którzy w roku 2019 swoją postawą i osiągnięciami szczególnie wyróżnili się w sportowej rywalizacji międzynarodowej i ogólnopolskiej oraz zasłużyli na uhonorowanie wspomnianą Nagrodą.

Nagroda „Sportowy Laur Bytomia” ma charakter honorowy i może być przyznana m.in. w kategoriach:
 - Sportowiec (senior),
 - Sportsmenka (senior),
 - Sportowiec lub Sportsmenka (junior),
 - Drużyna,
 - Trener lub Działacz Sportowy,
 - Dorobek sportowy (całokształt kariery),
 - Mecenas sportu.

Wnioski o przyznanie nagrody „Sportowy Laur Bytomia” mogą składać:
1) Kluby sportowe i stowarzyszenia kultury fizycznej,
2) III Zastępca Prezydenta Bytomia,
3) Wydział Kultury i Sportu,
4) Komisja Edukacji, Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej,
5) Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu,
6) Rada Sportu.

Wniosek z danymi osobowymi kandydata (kandydatów) wraz z uzasadnieniem zawierającym dokładne wyszczególnienie najważniejszych osiągnięć w roku 2019 ze wskazaniem zgłoszonej kategorii, osiągnięcia indywidualne i zespołowe z podziałem na rangę zawodów oraz podpisem wnioskodawcy (i zgłaszanego kandydata) proszę dostarczyć do Wydziału Kultury i Sportu - Urząd Miejski w Bytomiu,ul. Smolenia 35, 41-902 Bytom (z dopiskiem: dla Wydziału Kultury i Sportu) lub pocztą elektroniczną na adres: kk@um.bytom.pl w terminie do 20 grudnia 2019 r.

Wzór wniosku do pobrania z BIP („tablica ogłoszeń”) na stronie www.bytom.pl oraz w pokoju 125 w Wydziale Kultury i Sportu, ul. Smolenia 35. Bliższych informacji udziela pracownik Wydziału Kultury i Sportu, Krzysztof Wieczorek- tel.32/77 98 702.

Formularz Zgłoszeniowy
 

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.