Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 lipca 2020, Jan, Wera, Brunon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Budowa hali lodowiska idzie pełną parą

Budowa nowej hali lodowiska nie tylko idzie zgodnie z planem, ale wiele prac jest wykonanych już z wyprzedzeniem, dlatego zwróciliśmy się do Ministerstwa Sportu z prośbą o przesunięcie środków związanych z dofinansowaniem tej inwestycji z 2021 i 2022 na 2020 rok – mówi Adam Fras zastępca prezydenta Bytomia.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Do kogo trafi Sportowy Laur Bytomia?

Do kogo trafi Sportowy Laur Bytomia? Data publikacji: 27 listopada 2019Urząd Miejski w Bytomiu, wzorem lat ubiegłych, organizuje uroczyste podsumowanie roku sportowego 2019 połączone z wręczeniem Nagrody Prezydenta w dziedzinie sportu „Sportowy Laur Bytomia”.

W związku z powyższym Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Bytomiu zwraca się z prośbą o zgłaszanie kandydatów bytomskich sportowców (także niepełnosprawnych), trenerów lub działaczy sportowych, którzy w roku 2019 swoją postawą i osiągnięciami szczególnie wyróżnili się w sportowej rywalizacji międzynarodowej i ogólnopolskiej oraz zasłużyli na uhonorowanie wspomnianą Nagrodą.

Nagroda „Sportowy Laur Bytomia” ma charakter honorowy i może być przyznana m.in. w kategoriach:
 - Sportowiec (senior),
 - Sportsmenka (senior),
 - Sportowiec lub Sportsmenka (junior),
 - Drużyna,
 - Trener lub Działacz Sportowy,
 - Dorobek sportowy (całokształt kariery),
 - Mecenas sportu.

Wnioski o przyznanie nagrody „Sportowy Laur Bytomia” mogą składać:
1) Kluby sportowe i stowarzyszenia kultury fizycznej,
2) III Zastępca Prezydenta Bytomia,
3) Wydział Kultury i Sportu,
4) Komisja Edukacji, Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej,
5) Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu,
6) Rada Sportu.

Wniosek z danymi osobowymi kandydata (kandydatów) wraz z uzasadnieniem zawierającym dokładne wyszczególnienie najważniejszych osiągnięć w roku 2019 ze wskazaniem zgłoszonej kategorii, osiągnięcia indywidualne i zespołowe z podziałem na rangę zawodów oraz podpisem wnioskodawcy (i zgłaszanego kandydata) proszę dostarczyć do Wydziału Kultury i Sportu - Urząd Miejski w Bytomiu,ul. Smolenia 35, 41-902 Bytom (z dopiskiem: dla Wydziału Kultury i Sportu) lub pocztą elektroniczną na adres: kk@um.bytom.pl w terminie do 20 grudnia 2019 r.

Wzór wniosku do pobrania z BIP („tablica ogłoszeń”) na stronie www.bytom.pl oraz w pokoju 125 w Wydziale Kultury i Sportu, ul. Smolenia 35. Bliższych informacji udziela pracownik Wydziału Kultury i Sportu, Krzysztof Wieczorek- tel.32/77 98 702.

Formularz Zgłoszeniowy
 

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.