Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 lutego 2019, Arnold, Konrad, Marceli

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Do kogo trafi Sportowy Laur Bytomia?

Do kogo trafi Sportowy Laur Bytomia? Data publikacji: 29 stycznia 2018Urząd Miejski w Bytomiu, wzorem lat ubiegłych, organizuje uroczyste podsumowanie roku sportowego 2017 połączone z wręczeniem Nagrody Prezydenta w dziedzinie sportu „Sportowy Laur Bytomia”.

W związku z powyższym Wydział Kultury i Sportu zwraca się z uprzejmą prośbą
o zgłaszanie kandydatów bytomskich sportowców (także niepełnosprawnych i amatorów), trenerów lub działaczy sportowych, którzy w roku 2017 swoją postawą i osiągnięciami szczególnie wyróżnili się w sportowej rywalizacji międzynarodowej i ogólnopolskiej oraz zasłużyli na uhonorowanie wspomnianą Nagrodą.

Nagroda „Sportowy Laur Bytomia” ma charakter honorowy i może być przyznana m.in. w kategoriach:
 - Sportowiec (senior),
 - Sportsmenka (senior),
 - Sportowiec lub Sportsmenka (junior),
 - Drużyna,
 - Trener lub Działacz Sportowy,
 - Dorobek sportowy (całokształt kariery),
 - Mecenas sportu.

Wnioski o przyznanie nagrody „Sportowy Laur Bytomia” mogą składać:
1) Kluby sportowe i stowarzyszenia kultury fizycznej,
2) III Zastępca Prezydenta Bytomia,
3) Wydział Kultury i Sportu,
4) Komisja Edukacji, Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej,
5) Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu,
6) Rada Sportu.

Wniosek z danymi osobowymi kandydata (kandydatów) wraz z uzasadnieniem zawierającym dokładne wyszczególnienie wszystkich osiągnięć w minionym roku (2017) ze wskazaniem zgłoszonej kategorii, osiągnięcia indywidualne i zespołowe z podziałem na rangę zawodów oraz podpisem wnioskodawcy proszę dostarczyć do Wydziału Kultury i Sportu - Urząd Miejski w Bytomiu, ul. Smolenia 35, 41-902 Bytom (z dopiskiem: dla Wydziału Kultury i Sportu) lub pocztą elektroniczną na adres: kk@um.bytom.pl w terminie do 23 lutego 2018 r.

Wzór wniosku do pobrania z BIP („tablica ogłoszeń”) na stronie www.bytom.pl oraz w pokoju 125 w Wydziale Kultury i Sportu, ul. Smolenia 35. Bliższych informacji udziela pracownik Wydziału Kultury i Sportu, Krzysztof Wieczorek - tel. 32 77 98 702.

Pobierz formularz zgłoszeniowy

*Zgłoszenie kandydata do nagrody „Sportowy Laur Bytomia” jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych kandydata, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, z późn.zm.), na potrzeby ww. konkursu.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.