Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 września 2020, Dora, Gerard, Teodor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Miejska Biblioteka Publiczna

Miejska Biblioteka Publiczna jest samorządową instytucją kultury, działającą na rzecz społeczności lokalnej poprzez gromadzenie, opracowywanie, przetwarzanie i udostępnianie źródeł oraz zasobów wiedzy. Ma na celu rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych, upowszechnienie wiedzy oraz wspomaganie rozwoju edukacji i kultury.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Dni Otwarte Wydziału Teatru Tańca

Dni Otwarte Wydziału Teatru Tańca Data publikacji: 13 lutego 2020Pokazy spektakli oraz egzaminów, otwarte próby, warsztaty, a także spotkania z wykładowcami i studentami złożą się na Dni Otwarte Wydziału Teatru Tańca Akademii Sztuk Teatralnych. Impreza potrwa od 22 do 23 lutego.
 
To będą wyjątkowe dla Bytomia dni otwarte wydziału, którego funkcjonowanie w naszym mieście  jeszcze do niedawna stało pod znakiem zapytania.  Po szeregu spotkań z władzami Akademii Sztuk Teatralnych,  podczas których władze miasta przekonywały,  że Bytom to najlepsze miejsce do kształcenia przyszłych aktorów-tancerzy, Senat AST podjął decyzję o wznowieniu rekrutacji w Bytomiu na kierunku aktorstwo, specjalność: aktor teatru tańca.
 
Podczas Dni Otwartych Wydziału Teatru Tańca będzie można zobaczyć „od kuchni”  jego funkcjonowanie. Na zainteresowanych czekają m.in. warsztaty taneczne, aktorskie, emisyjno-ruchowe, a także pokazy studenckie oraz spotkania z władzami uczelni oraz samorządem studenckim.
 
Goście będą mogli zobaczyć m.in. pokaz piosenki aktorskiej w wykonaniu  studentów II roku (godz. 12.00) oraz spektakl „Pęknięcie” w reżyserii Sylwii Hefczyńskiej - Lewandowskiej (godz. 16.15).  w Tych dniach w Teatrze Rozbark zaprezentowany zostanie spektakl dyplomowy studentów IV roku „N/EBO” w choreografii Anny Godowskiej. To podsumowanie dotychczasowego dorobku artystycznego studentów, które pokazuje jak szerokie wykształcenie odbierają młodzi aktorzy. Bilety kosztują 10 zł (ulgowy) i 20 zł (normalny).

Pełen program dni otwartych jest dostępny na FB

Wszystkie wydarzenia poza prezentacją spektaklu "N/EBO" odbywają się w siedzibie  Wydziału Teatru Tańca przy ul. Piłsudskiego 24a. Na warsztaty obowiązują zapisy. Zgłoszenia należy wysłać  do 20 lutego  na: teatrwtt@ast.bytom.pl.

Przypomnijmy, że Wydział Teatru Tańca w Bytomiu jest najmłodszym wydziałem Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Początkowo – od roku akademickiego 2007/2008 – studia o specjalności „aktor teatru tańca” powołane zostały w ramach Wydziału Aktorskiego i prowadzone były w Krakowie. Po roku przekształciły się w odrębną jednostkę organizacyjną – Wydział Teatru Tańca z siedzibą w Bytomiu.

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.