Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 lutego 2020, Marta, Malgorzata, Piotr

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Dni Otwarte Wydziału Teatru Tańca

Dni Otwarte Wydziału Teatru Tańca Data publikacji: 13 lutego 2020Pokazy spektakli oraz egzaminów, otwarte próby, warsztaty, a także spotkania z wykładowcami i studentami złożą się na Dni Otwarte Wydziału Teatru Tańca Akademii Sztuk Teatralnych. Impreza potrwa od 22 do 23 lutego.
 
To będą wyjątkowe dla Bytomia dni otwarte wydziału, którego funkcjonowanie w naszym mieście  jeszcze do niedawna stało pod znakiem zapytania.  Po szeregu spotkań z władzami Akademii Sztuk Teatralnych,  podczas których władze miasta przekonywały,  że Bytom to najlepsze miejsce do kształcenia przyszłych aktorów-tancerzy, Senat AST podjął decyzję o wznowieniu rekrutacji w Bytomiu na kierunku aktorstwo, specjalność: aktor teatru tańca.
 
Podczas Dni Otwartych Wydziału Teatru Tańca będzie można zobaczyć „od kuchni”  jego funkcjonowanie. Na zainteresowanych czekają m.in. warsztaty taneczne, aktorskie, emisyjno-ruchowe, a także pokazy studenckie oraz spotkania z władzami uczelni oraz samorządem studenckim.
 
Goście będą mogli zobaczyć m.in. pokaz piosenki aktorskiej w wykonaniu  studentów II roku (godz. 12.00) oraz spektakl „Pęknięcie” w reżyserii Sylwii Hefczyńskiej - Lewandowskiej (godz. 16.15).  w Tych dniach w Teatrze Rozbark zaprezentowany zostanie spektakl dyplomowy studentów IV roku „N/EBO” w choreografii Anny Godowskiej. To podsumowanie dotychczasowego dorobku artystycznego studentów, które pokazuje jak szerokie wykształcenie odbierają młodzi aktorzy. Bilety kosztują 10 zł (ulgowy) i 20 zł (normalny).

Pełen program dni otwartych jest dostępny na FB

Wszystkie wydarzenia poza prezentacją spektaklu "N/EBO" odbywają się w siedzibie  Wydziału Teatru Tańca przy ul. Piłsudskiego 24a. Na warsztaty obowiązują zapisy. Zgłoszenia należy wysłać  do 20 lutego  na: teatrwtt@ast.bytom.pl.

Przypomnijmy, że Wydział Teatru Tańca w Bytomiu jest najmłodszym wydziałem Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Początkowo – od roku akademickiego 2007/2008 – studia o specjalności „aktor teatru tańca” powołane zostały w ramach Wydziału Aktorskiego i prowadzone były w Krakowie. Po roku przekształciły się w odrębną jednostkę organizacyjną – Wydział Teatru Tańca z siedzibą w Bytomiu.

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.