Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lutego 2019, Romana, Izabela, Damian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

Dla Domu Nadziei do Santiago de Compostela

Dla Domu Nadziei do Santiago de Compostela Data publikacji: 6 lipca 2018Jeden z bytomskich podróżników zaplanował w tym roku przejść pieszo Camino Portugues, czyli Drogę Portugalską świętego Jakuba.  Wśród intencji wędrówki Przemysława Siemieńca jest m.in. remont Katolickiego Ośrodka „Dom Nadziei”.

„Dom Nadziei” to działające od 23 lat w Bytomiu wyjątkowe miejsce, które pomaga młodym ludziom wyjść na prostą. Bezpieczną przystań oraz fachową pomoc psychologów dostają tutaj zmagający się z uzależnieniami zagubieni nastolatkowie. To jedyna taka placówka na Śląsku i trafiają do niej młodzi ludzie z całej Polski, którzy  po życiowych niepowodzeniach próbują zerwać z nałogiem i wrócić do zdrowia.

Ze względu na to, że do Domu Nadziei trafia coraz więcej młodych ludzi potrzebujących pomocy, konieczna jest przeprowadzka do większej przestrzeni. Miejsce na nową siedzibę już jest. Znajduje się ono w Gliwicach w starym gimnazjum. To, czego jeszcze brakuje, to pieniędze na remont. Potrzebne jest 5.000.000 złotych. Obecnie z pomocą ludzi dobrej woli zebrano ponad 700 000 zł, podjęto starania o dofinansowanie z UE na kwotę 2.000.000 złotych, jednak to wciąż za mało - stąd starania i próby zebrania pozostałej kwoty.


Autor: ww
Zdjęcia: https://www.facebook.com/AutostopemSiegajacMarzen

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.