Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lutego 2020, Romana, Izabela, Damian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Kolejna ulica z Funduszu Dróg Samorządowych będzie przebudowana

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Świętej Elżbiety muszą spodziewać się utrudnień drogowych. W najbliższy poniedziałek, 24 lutego rozpoczyna się przebudowa tej ulicy, która będzie kosztować łącznie ponad 2,5 mln zł, z czego 1 mln 285 tys. zł to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Nie stój w kolejce. Zapłać przez internet

Aby uniknąć stania w kolejkach, klienci Wydziału Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu mogą opłaty komunikacyjne regulować również przez internet. Opłaty można wnosić na rachunek bankowy: Urząd Miejski w Bytomiu, Getin Noble Bank S.A. Oddział Bytom - 83 1560 1049 0000 9030 0005 1440.

Wypełnij kwestionariusz ankiety dotyczący reklam w mieście - ruszają konsultacje społeczne


Spotkaj się z prezydentem i porozmawiaj o mieście

Znane są kolejne terminy spotkań prezydenta Mariusza Wołosza z mieszkańcami. Bytomianie mogą porozmawiać o sprawach dotyczących miasta, zgłosić uwagi, poprosić o pomoc w rozwiązaniu jakiegoś problemu.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Dendrolog zbadał drzewa na Rynku

Dendrolog zbadał drzewa na Rynku Data publikacji: 11 września 2019Uschnięte drzewa na Rynku trzeba będzie wyciąć, a ziemię, w której drzewa rosły – wymienić. Tak orzekł dendrolog, który w tym tygodniu na zlecenie Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej zbadał drzewa na bytomskim Rynku.

Drzewa trzeba usunąć i to jak najszybciej, bo zagrażają bezpieczeństwu przebywających na Rynku ludzi – mówi Arkadiusz Rusnak, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej. Otrzymaliśmy już zgodę wojewódzkiego konserwatora zabytków na wycinkę. Prace ruszą w najbliższych tygodniach – po uprawomocnieniu się decyzji konserwatora.

Drzewa, które wyrastają z betonowych podłoży, to trend spotykany w wielu polskich miastach. Są sadzone w betonowych misach, a ich korzenie mają bardzo ograniczone miejsce rozrostu, dlatego co 10 lat powinny być one wykopywane, przesadzane tam, gdzie mogą się rozrastać, a w ich miejsca należy prowadzić nowe nasadzenia.

Tymczasem drzewa na bytomskim rynku posadzono co najmniej 20 lat temu, nie miały szans zapuścić głęboko korzeni i pobrać z gleby składników odżywczych – mówi Arkadiusz Rusnak. W trakcie oględzin specjalisty okazało się, że w betonowych misach rozwinął się grzyb niszczący rośliny. Zleciliśmy już ekspertyzę gleby i za kilka dni będziemy znali odpowiedź na pytanie, jak z nim walczyć.

W przyszłym roku Rynek ma znów się zazielenić, ale o tym, jakie rośliny będą mogły zostać posadzone w samym sercu miasta, będzie można dyskutować dopiero po poznaniu wyników badania gleby. 

Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu, fot. H. Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.