Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 lutego 2019, Arnold, Konrad, Marceli

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Delegacja z Białorusi w Bytomiu

Delegacja z Białorusi w Bytomiu Data publikacji: 7 listopada 2017Funkcjonowanie stref ekonomicznych w Polsce i na Białorusi, omówienie zasad ich prowadzenia, a także prezentacja bytomskiej oferty inwestycyjnej, złożyły się na program wizyty delegacji z Białorusi, która pod koniec października w gościła w Bytomiu.

Jednym z delegatów był Sergey Voitekhovsky – zastępca dyrektora Wolnej Strefy Ekonomicznej "Great Stone", który przyjechał do Polski, między innymi na zaproszenie zarządu KSSE, w ramach wizyty studyjnej i wymiany doświadczeń w zakresie funkcjonowania specjalnych stref ekonomicznych.

W ramach spotkania zaprezentowano działalności Bytomskiej Agencji Rozwoju Inwestycji Sp. z o.o., ze szczególnym uwzględnieniem projektu realizowanego wspólnie z KSSE oraz omówiono uwarunkowania prowadzenia działalności w specjalnych strefach. Nie zabrakło też miejsca na dyskusję, w której poruszono temat publicznych inwestycji w sport lub rekreację.

Dalsza część spotkania odbyła się już na terenach KSSE przy ul. Hakuby. Bytomskie tereny KSSE były dla Voitekhovskiego interesujące ze względu na fakt utworzenia ich na obszarach poprzemysłowych, zrewitalizowanych, a nie na terenach dotychczas niewykorzystywanych przez przemysł – mówił Maciej Brzezina, kierownik Biura Obsługi Inwestora i Przedsiębiorcy.

W spotkaniu wzięli udział m.in.: Maria Shut, dyrektor Departamentu Marketingu Zakładu Sanatoryjno-Uzdrowiskowego, Radosław Nowakowski, prezes BARI Sp. z o.o, Adrian Kopczyk, główny projektant Pro-Invest SA.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.