Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
31 października 2020, Łukasza, Urbana, Augusta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytomskie lokale z jedzeniem na wynos - zobacz listę

Decyzją rządu od dzisiaj, 24 października wszystkie restauracje, kluby, bary, puby, kawiarnie są zamknięte dla gości. Lokale gastronomiczne mogą jednak prowadzić sprzedaż na wynos. Zobacz, które bytomskie lokale serwują jedzenie na wynos i z dowozem.

Pierwsi lokatorzy będą mogli wykupić mieszkania po Arradzie z bonifikatą

Po tym jak miasto sfinalizowało i przejęło lokale oraz budynki po upadłej spółce Arrada, pierwsi najemcy mieszkań będą mogli skorzystać z bonifikaty przy zakupie lokali – mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Nowe zasady przyjmowania klientów w Urzędzie Miejskim i USC w Bytomiu

W związku z pojedynczymi przypadkami zakażeń koronawirusem wśród pracowników Urzędu Miejskiego w Bytomiu oraz kwarantanną części personelu, od 21 października nastąpią zmiany organizacji pracy w Urzędzie Miejskim w Bytomiu, zaś od 26 października w USC.

Czerwona strefa w całym kraju

Zamknięte lokale gastronomiczne i restauracje, zakaz wszelkiego rodzaju aktywności w grupach powyżej 5 osób oraz ograniczenia w przemieszczaniu się seniorów powyżej 70. roku życia - to tylko część obostrzeń, jakie czekają nas od jutra, 24 października w związku z wprowadzeniem w całym kraju strefy czerwonej.

BO Bytom - mieszkańcy wybrali

27 projektów, 30 tysięcy głosów oddanych przez prawie 18 tysięcy osób i aż 15 inicjatyw wybranych przez bytomian do realizacji. Znamy wyniki tegorocznego Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego.

Fundacja Petralana i MOPR znów pomagają seniorom w zakupach

Aby chronić zdrowie i życie osób z grupy szczególnego ryzyka, Fundacja Petralana wznawia projekt pomocy seniorom w zakupach. W jego pierwszej odsłonie, wiosną tego roku, wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Bytomiu zrealizowała ponad 300 zakupów dla osób starszych.

#BytomNaKole - podsumowanie rowerowych konsultacji społecznych

Przejechali 46,5 tysiąca kilometrów, przemierzając 100 unikalnych tras rowerowych i spalając 2 mln kalorii. Mowa o prawie 200 rowerzystach, którzy wzięli udział w konsultacjach społecznych mających na celu mapowanie tras, dróg i ścieżek rowerowych w Bytomiu. Podsumowaliśmy akcję #BytomNaKole.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Debata o Wyzwaniach Inteligentnych Miast

Debata o Wyzwaniach Inteligentnych Miast Data publikacji: 16 października 2020Czym jest program Intelligent Cities Challenge? Jakie korzyści może przynieść miastu współpraca z innymi uczestnikami projektu z całej Europy? Lokal w Bytomiu zaprasza do udziału w panelu dyskusyjnym, podczas którego zaprezentowane zostaną główne założenia programu, w którym bierze udział Bytom.

Intelligent Cities Challenge – Wyzwania Inteligentnych Miast to program wsparcia eksperckiego. W ramach ICC pięć polskich miast – w tym Bytom – otrzyma wsparcie ze strony międzynarodowych ekspertów oraz miast-mentorów z Unii Europejskiej w ciągu najbliższych dwóch lat.

Główne obszary rozwoju miasta, w ramach których Bytomia Chce otrzymać wsparcie to: przekształcenie przemysłu na ekologiczną i czystą produkcję; zwiększenie skali rozwiązań w zakresie energii odnawialnej i efektywności energetycznej; innowacyjna edukacja i szkolenia w celu podnoszenia kwalifikacji oraz przekwalifikowania; przekształcenie i „zielone” budownictwo, w tym budownictwo mieszkaniowe i zarządzanie miastem.

W piątek 23 października o godzinie 17.00 w Centrum Organizacji Pozarządowych – Lokal w Bytomiu przy Placu Sobieskiego 3 odbędzie się debata poświęcona ICC. Podczas panelu zostaną zaprezentowane podstawowe założenia programu. Organizatorami debaty są Urząd Miejski w Bytomiu i Lokal w Bytomiu.

Więcej informacji - Debata o Wyzwaniach Inteligentnych Miast


Autor: LB
Zdjęcia: Materiały prasowe

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.