Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lutego 2019, Romana, Izabela, Damian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Czytali Żeromskiego

Czytali Żeromskiego Data publikacji: 11 września 2018Narodowe Czytanie – ogólnopolska akcja, której celem jest popularyzacja czytelnictwa i zachęcenie Polaków do czytania największych dzieł polskich pisarzy i poetów po raz kolejny odbyła się również w Bytomiu. 10 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego czytali prezydent Damian Bartyla, uczniowie oraz osoby związane z bytomską kulturą.

„Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego to lektura, która wybrana została podczas tegorocznej edycji Narodowego Czytania. Do akcji, podobnie jak w latach poprzednich, przyłączyła się Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu, a także przedstawiciele władz miasta, w tym prezydent Bytomia Damian Bartyla i jego zastępca Aneta Latacz, uczniowie bytomskich szkół oraz znane osoby bytomskiej kultury, w tym Honorowy Obywatel Miasta Bytomia prof. Piotr Obrączka.

Ogólnopolska akcja Narodowe Czytanie pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej została zainaugurowana w 2012 roku. Celem akcji jest popularyzacja czytelnictwa oraz zachęcenie Polaków do czytania największych dzieł naszych pisarzy i poetów. Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania jest szczególna gdyż odbywa się w roku obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i jest doskonałą formą uczczenia tej podniosłej i ważnej dla wszystkich Polaków rocznicy.

W ramach akcji wybierane są publikacje wybitnych polskich pisarzy i poetów. Do tej pory w ramach Narodowego Czytania prezentowane były między innymi dzieła Adama Mickiewicza, Aleksandra Fredry, Henryka Sienkiewicza, Bolesława Prusa i Stanisława Wyspiańskiego.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.