Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lutego 2019, Zbigniew, Julian, Lukasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Zdecyduj, kto zagra na Dniach Bytomia

Ruszyły już przygotowania do tegorocznej odsłony Dni Bytomia. Kogo zobaczymy na plenerowej scenie, będzie zależało także od Was. Wystarczy oddać swój głos na wybranych artystów w internetowym plebiscycie.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Czerwone wozy strażackie zjechały do Bytomia

Czerwone wozy strażackie zjechały do Bytomia Data publikacji: 6 października 2018W minioną sobotę bytomski rynek oraz teren przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bytomiu – Górnikach były rozpalone do czerwoności emocjami dzieci, które marzą o tym, aby zostać strażakiem oraz ich rodziców, którzy myśleli o tym, gdy sami byli mali.

Ochotnicza Straż Pożarna w Górnikach - organizatorzy IV Bytomskiego Zlotu Magirusów i Iveco - co roku cieszą się ze sporego zainteresowania imprezą i starają się, aby nikt się nie nudził. Podczas drugiej części imprezy - rodzinnego festynu - zapewnili wiele zabaw i atrakcji dla każdego. Były konkursy, prezentacja sprzętu oraz umiejętności podczas symulacji przykładowej akcji, a wieczorem zabawa taneczna. Najstarszym pojazdem IV edycji zlotu został samochód kolekcjonera Rafała Grossa z 1968 roku. III miejsce w kategorii najpiękniejszy wóz strażacki otrzymał samochód z OSP Kinczyce, II miejsce z OSP Łazy, a I z OSP Marciszów.

Organizatorzy po raz kolejny przekonali się, że wozy strażackie wzbudzają spore zainteresowanie zarówno dzieci i dorosłych, którzy chętnie przebierali się w strój strażaka, zaglądali do wozów czy podziwiali okolicę z wyciągniętej zwyżki.

Patronat nad imprezą objął prezydent Bytomia, Damian Bartyla, który przekazał tego dnia wraz z Komendantem Straży Miejskiej aparaty tlenowe dla OSP w Bytomiu-Górnikach. 

Galeria zdjęć:Autor: ww
Zdjęcia: Hubert Klimek-UM BYTOM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.