Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lutego 2019, Zbigniew, Julian, Lukasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Czarni Bytom bezkonkurencyjni

Czarni Bytom bezkonkurencyjni Data publikacji: 8 października 2018Bytomscy judocy i judoczki nie mają sobie równych. Podczas odbywających się w weekend Mistrzostw Polski Judo Seniorów i Seniorek w Warszawie nasi reprezentanci wywalczyli aż dziesięć medali, w tym trzy złote.

Indywidualnie złote medale wywalczyły Beata Pacut i Ewa Konieczny oraz drużynowo judoczki Czarnych Bytom. Z kolei srebrne krążki przywieźli z mistrzostw – Kamil Grabowski oraz Łukasz Golus. Brązowe medale wywalczyli: Kacper Kaczor, Patryk Łoziak, a także nasze dziewczyny – Daria Tymann, Paulina Dziopa oraz Aleksandra Gaj.

Dzięki zdobyciu aż dziesięciu medali, w tym dwóch indywidualnie, Czarni Bytom wygrali również klasyfikację medalową całych mistrzostw. Tym samym nasi judocy i judoczki po raz kolejny potwierdzili, że bytomskie judo należy do krajowej czołówki, a wielu naszych medalistów z pewnością otrzyma również szansę zaprezentowania swoich umiejętności na arenie międzynarodowej.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: GKS Czarni Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.