Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 lipca 2020, Jan, Wera, Brunon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Budowa hali lodowiska idzie pełną parą

Budowa nowej hali lodowiska nie tylko idzie zgodnie z planem, ale wiele prac jest wykonanych już z wyprzedzeniem, dlatego zwróciliśmy się do Ministerstwa Sportu z prośbą o przesunięcie środków związanych z dofinansowaniem tej inwestycji z 2021 i 2022 na 2020 rok – mówi Adam Fras zastępca prezydenta Bytomia.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Ćwicz online z bytomskim sportowcami

Ćwicz online z bytomskim sportowcami Data publikacji: 25 marca 2020Konieczność nieopuszczania swoich czterech ścian nie oznacza, że musimy zrezygnować z aktywności fizycznej. Do treningów zachęcają bytomscy sportowcy, którzy za pośrednictwem Facebooka prowadzą treningi dla tych, którzy nie wyobrażają sobie życia bez ruchu.

Do wspólnych treningów online zaprasza sensei Janusz Sowa z MUKS Ippon Bytom. Za pośrednictwem Facebooka prowadzi treningi karate na żywo we wtorki i piątki o 17.00. Co ważne, trenować mogą także osoby bez doświadczenia w tej dyscyplinie sportu. Sesje z sensei można zobaczyć także po emisji na żywo. Zobacz pierwszy trening.
 
Treningi dla wszystkich  "zatrzymanych" w domu rozpisują też bytomscy judocy z GKS Czarni Bytom. Są to zestawy prostych ćwiczeń, których wykonanie zajmuje około 30 minut. Do zestawu judocy dołączają krótki filmik motywujący lub relację prezentującą jak  ćwiczą oni sami.

Ćwiczący internauci mogą też zmobilizować do aktywności swoich znajomych nominując ich do wzięcia udziału w treningu. Wszystkie treningi będą publikowane na profilu "Czarnych". Po zakończeniu akcji odbędzie się konkurs, w którym wyłoniony zostanie  zwycięzca. Zobacz treningi na profilu Beaty Pacut.

Treningi na czas narodowej kwarantanny przygotował też Paweł Markiefka z UKS na Fali Bytom. Ogólnorozwojowe ćwiczenia rozpisane są na klubowym profilu FB. Do aktywności zachęcają też trenerzy z Bytomskiego Klubu Sportowego „Karate Shinkyokushin”.

Wersja dla początkujących: https://youtu.be/kA7eW3z8Vg8
Wersja dla zaawansowanych:  https://youtu.be/dlRW-ZFOyKQ


Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.