Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
08 kwietnia 2020, Julia, Dionizy, January

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

COVID-19 a zwierzęta domowe i gospodarskie

COVID-19 a zwierzęta domowe i gospodarskie Data publikacji: 24 marca 2020Główny Inspektorat Weterynarii monitoruje sytuację związaną z Covid-19. Nie istnieją żadne dowody naukowe świadczące o przenoszeniu się wirusa na zwierzęta domowe i gospodarskie ani na to, aby zwierzęta mogły przenosić tę chorobę na ludzi.

Informacje o masowym oddawaniu psów i innych zwierząt towarzyszących do eutanazji z powodu epidemii koronawirusa to fake news. Nie zaobserwowano takiego zjawiska w zakładach leczniczych dla zwierząt. Zgodnie z wiedzą Światowej Organizacji Zdrowia i Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt właściciele zwierząt mogą być spokojni – ich podopieczni nie przenoszą koronawirusa.

Przez media społecznościowe w ostatnim czasie przetoczyły się informacje dotyczące rzekomo masowego przyprowadzenia psów do zakładów leczniczych dla zwierząt z prośbą o dokonanie eutanazji. Powodem miała być rozprzestrzeniająca się epidemia COVID-19. Główny Inspektorat Weterynarii całą stanowczością zaprzecza tym informacjom.

Więcej informacji na: www.wetgiw.gov.pl

Autor: AK
Zdjęcia: www.pixabay.com

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.