Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
04 czerwca 2020, Helga, Karol, Franciszek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Coś wisi w powietrzu, czyli jak walczyć ze smogiem w mieście

Coś wisi w powietrzu, czyli jak walczyć ze smogiem w mieście Data publikacji: 3 października 2019Czym są epizody smogowe? Jak zadbać o powietrze w zamkniętych pomieszczeniach? Jak działają czujniki oraz dron do badania jakości powietrza? Na te i wiele innych pytań związanych z bezpieczeństwem ekologicznym odpowiedzą eksperci już 9 października podczas 14. Otwartej Konferencji Ekologicznej w Teatrze Rozbark.

Konferencja pod hasłem Bezpieczeństwo Ekologiczne w mieście - smog, to inicjatywa organizacji non profit działających w obszarze ochrony środowiska - Stowarzyszenia Przyjaciół i Sympatyków Ekologii Zielona Ziemia, Stowarzyszenia Bytom to nie hasiok oraz Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Jest to jeden z efektów współpracy naukowo-badawczej w zakresie zdrowia publicznego, jaką w lipcu br. nawiązaliśmy ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym. Spotkanie ma na celu poszerzyć wiedzę mieszkańców i pokazać jakie konsekwencje dla zdrowia niesie zanieczyszczenie powietrza - mówi prezydent Mariusz Wołosz, który objął patronat nad wydarzeniem.

Podczas spotkania przedstawione zostaną także stosowane w Bytomiu i jego okolicach narzędzia do monitoringu środowiska, takie jak mobilne laboratorium i dron do badania jakości powietrza.

W części warsztatowej spotkania uczestnicy nauczą się analizować na swoich urządzeniach (telefonach, tabletach itp.) dane dotyczące m.in. pyłów zawieszonych, czadu, związków siarki oraz różnych czynników związanych z klimatem i pogodą - mówi Wojciech Bryś, naczelnik Wydziału Inżynierii Środowiska UM.

Ciekawie zapowiadają się też warsztaty Zielone firanki, podczas których specjalistka ogrodnictwa przybliży gatunki roślin, które najlepiej radzą sobie z oczyszczaniem powietrza w naszych domach czy miejscach pracy. Konferencji towarzyszyć będzie wernisaż 9. Międzynarodowej Plakatu Ekologicznego „Ekoplakat; Zmiany klimatu”.

By wziąć udział w konferencji należy się zarejestrować mailowo na: zielona ziemia@wp.pl lub telefoniczne pod nr.: 693 995 820.

Pobierz plakat

Autor: AK
Zdjęcia: www.pixabay.com

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.