Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
03 czerwca 2020, Leszek, Anatola, Tamara

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Chcesz wypożyczyć książkę? Zapoznaj się z zasadami korzystania z Miejskiej Biblioteki Publicznej

Chcesz wypożyczyć książkę? Zapoznaj się z zasadami korzystania z Miejskiej Biblioteki Publicznej Data publikacji: 18 maja 2020Od 11 maja Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu przy placu Jana III Sobieskiego ponownie udostępniła czytelnikom swoje zbiory. Każdy czytelnik, który będzie chciał skorzystać z wypożyczalni powinien najpierw zapoznać się z zasadami korzystania z zasobów miejskiej biblioteki.

Godziny pracy biblioteki

Biblioteka będzie czynna w godzinach od 10.00 do 18.00. Czytelnicy będą mogli wyłącznie wypożyczać książki oraz zbiory audiowizualne. Nie będzie możliwości korzystania ze zbiorów udostępnianych na miejscu (w tym prasy i czasopism) oraz z dostępu do komputerów przeznaczonych dla czytelników.

Filie nadal zamknięte

Wszystkie filie biblioteczne nadal pozostaną zamknięte, aż do odwołania. Użytkownicy placówek filialnych mogą wypożyczać i zwracać wypożyczone zbiory w gmachu głównym biblioteki na obowiązujących dotychczas zasadach regulaminowych. Zawieszone pozostają także wszelkie spotkania, prelekcje, konkursy, wystawy i warsztaty. W okresie tym, wyłączona zostanie również możliwość dokonywania zapisów nowych użytkowników do biblioteki.

Do biblioteki tylko w maseczce
Do biblioteki będą wpuszczane wyłącznie osoby w maseczkach, po zdezynfekowaniu rąk, przy czym obowiązek dezynfekcji dotyczy również osób w rękawiczkach. Wszyscy użytkownicy biblioteki są zobowiązani do przestrzegania zaleceń higienicznych Głównego Inspektora Sanitarnego, których treść wywieszono przy wejściu do pomieszczeń bibliotecznych. Jednorazowo na terenie MBP będzie mogło przebywać wyłącznie 10 czytelników, z kolei bezpośrednio w agendzie tylko jedna osoba.

Zwrot książek
Zwrot wypożyczonych pozycji będzie odbywał się w jednym, wydzielonym do tego celu miejscu, tuż przy wejściu do biblioteki, skąd zwrócone przez czytelników zbiory, zostaną skierowane do 14 dniowej kwarantanny i w okresie tym pozostaną wyłączone z wypożyczania. Udostępnianie książek i zbiorów audiowizualnych będzie się odbywało w agendach biblioteki.

Zamawiaj książki przez konto czytelnicze

Ze względów sanitarnych ograniczono swobodny dostęp do półek z księgozbiorem. W związku z tym bibliotekarze zachęcają do zamawiania pozycji za pośrednictwem indywidualnych kont czytelniczych w katalogu OPAC, poprzez kontakt telefoniczny lub za pośrednictwem poczty elektronicznej, co z pewnością przyczyni się do maksymalnego skrócenia obecności na terenie biblioteki. Osoby, które tego nie uczynią będą obsługiwane przez bibliotekarza, który odszuka i przekaże im wybrane pozycje.

Wstrzymane naliczanie i egzekwowanie kar

Ponieważ nadal obowiązują ograniczenia w sposobie przemieszczania się, wielu czytelników, pomimo złagodzenia obostrzeń i tak podejmie decyzję o pozostaniu w domu. Wobec tego począwszy od chwili zamknięcia MBP, tj. od 12 marca aż do odwołania, wstrzymane zostało naliczanie i egzekwowanie kar z tytułu nieterminowo zwróconych zbiorów. Należności karne naliczone przed 12 mara nie podlegają anulowaniu i będą pobierane.
UWAGA1.jpg

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.