Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
08 kwietnia 2020, Julia, Dionizy, January

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Osobno, ale razem

Jak sobie radzimy podczas kwarantanny? Jak się odnajdujemy w naszym nowym rytmie dnia? I wreszcie jak się wspieramy w tym trudnym czasie? Wyślij nam swoje zdjęcie i podziel się doświadczeniami, biorąc udział w akcji „Osobno, ale razem”.

Kolejne ograniczenia wprowadzone w związku z koronawirusem

Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18. roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki czy bulwary będą zamknięte. Oprócz tego zmienione zostają zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych i zawieszona działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży. Co jeszcze się zmienia?

Zewsząd płynie pomoc dla Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu

Samochody transportowe, urządzenia do dezynfekcji, aparat RTG, budowa dwóch śluz na terenie oddziału zakaźnego, respiratory, a także środki finansowe na zakup płynów i sprzętu do dezynfekcji. Zewsząd płynie pomoc dla miejskiego szpitala w Bytomiu.

Komunikat dla klientów Wydziału Komunikacji

Zgłoszenie zbycia i nabycia pojazdów oraz inne wnioski w sprawie pojazdów można składać za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub drogą elektroniczną (platforma ePUAP i elektroniczna skrzynka podawcza systemu pojazd i kierowca). Zobacz linki – TUTAJ

Od 16 marca Urząd Miejski zamknięty. Obsługa przez telefon i internet

Od poniedziałku, 16 marca /do odwołania/ Urząd Miejski w Bytomiu, podległe mu jednostki organizacyjne oraz spółki miejskie zostaną zamknięte. Klienci będą mogli skorzystać z usług tylko w nadzwyczajnych sytuacjach po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub mailowym.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Chcesz pomóc? Skontaktuj się z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie

Chcesz pomóc? Skontaktuj się z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie Data publikacji: 24 marca 2020Szyjesz maseczki ochronne? Chcesz wesprzeć służby socjalne w zorganizowaniu wsparcia dla seniorów? Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie uruchomił specjalny numer telefonu, pod którym można zgłaszać  swoją pomoc w walce z epidemią.
 
W tym trudnym czasie, kiedy cały kraj walczy z epidemią koronawirusa, niezwykle cenne są obywatelskie inicjatywy. A tych w Bytomiu nie brakuje, o czym świadczą zarówno działania bytomskich przedsiębiorców, jak też zwykłych ludzi, którzy pomagają z potrzeby serca.
 
Otrzymujemy dużo sygnałów od bytomian, którzy z różnych względów potrzebują  obecnie wsparcia  z zewnątrz. Mam tu na myśli seniorów, których wspieramy  robiąc zakupy spożywcze czy dostarczając leki . Przyda się więc każda para rąk do pomocy  - mówi Adam Tomaszewski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Dla tych wszystkich, którzy chcą pomóc np. w działaniach na rzecz seniorów, czy też w innych sprawach związanych  z codziennym funkcjonowaniem  w czasach epidemii , jak np. w dostarczeniu maseczek lub innych środków ochrony osobistej, należy dzwonić pod nr telefonu 32 388 67 12.

Uruchomiony telefon pomoże nam skoordynować działania pomocowe, tak, aby wsparcie trafiło do osób, które najbardziej go potrzebują
- mówi Adam Tomaszewski.

Autor: AK
Zdjęcia: www.pixabay.com

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.