Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
31 maja 2020, Aniela, Petronela, Kamila

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Bytomskie zakłady naprawcze w teledysku

Bytomskie zakłady naprawcze w teledysku Data publikacji: 4 października 2019Śpiewa, pisze teksty, komponuje linie melodyczne i dzieli się swoją twórczością w sieci. Mowa o Fionce, artystce, której najnowszy klip przenosi nas m.in. do tajemniczych wnętrz Warsztatów Naprawczych Górnośląskich Kolei Wąskotorowych przy ul. Brzezińskiej.

Fionka to pseudonim artystyczny Emilii Rutkowskiej Bekas - założycielki Teatru Tak, aktorki i autorki niebanalnych utworów muzycznych. Jednym z nich jest „Grzechotka”, do którego teledysk kręcono w bytomskich zakładach i Pustyni Błędowskiej.

Warto wspomnieć, że Fionka jest laureatką I Nagrody Ogólnopolskiego Festiwalu „Południca” w Chorzowie w kategorii utworu słowno-muzycznego. Znalazła się też w finale XX Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku oraz zdobyła drugą nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu im. Okudżawy w Hajnówce.

Artystka od 2011 roku prowadzi w Krakowie Teatr Tak, w którego repertuarze znajdują się spektakle dla dzieci z elementami języka angielskiego wystawiane na scenach w całym kraju.

 
 

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.