Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
06 sierpinia 2020, Slawa, Jakub, Stefan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Życzenia z okazji zakończenia roku szkolnego

Szanowni Państwo
Dyrektorzy, Nauczyciele, Wychowawcy, Pracownicy
Dzieci i Uczniowie
bytomskich szkół i przedszkoli

Bytomskie szkoły w rankingu Perspektyw

Bytomskie szkoły w rankingu Perspektyw Data publikacji: 9 stycznia 2020Już po raz dwudziesty drugi miesięcznik "Perspektywy" opublikował ranking najlepszych polskich szkół ponadpodstawowych. Chociaż to Toruń może poszczycić się najlepszym w kraju liceum, a Warszawa – technikum, Bytom także ma się czym pochwalić. W tym roku w rankingu "Perspektyw" znalazło się sześć bytomskich szkół.

Uczniowie, którzy stają przed trudnym wyborem swojej dalszej ścieżki edukacyjnej, mogą porównać szkoły sklasyfikowane w pięciu rankingach: Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2020 i Rankingu Techników 2020 oraz w trzech ogólnopolskich rankingach dodatkowych: Rankingu Maturalnym Liceów Ogólnokształcących 2020, Rankingu Maturalnym Techników 2020 oraz Rankingu Szkół Olimpijskich 2020. Dodatkowo przygotowana została klasyfikacja szkół z podziałem na województwa.

Najlepsze bytomskie liceum to I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Smolenia, które w rankingu województwa śląskiego znalazło się na 34 miejscu, zaś w ogólnopolskim – na 300 miejscu (na 999). Na drugim miejscu jest IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego (57 miejsce w województwie i 494 w Polsce). Na 72 miejscu najlepszych liceów naszego województwa jest Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia im. Fryderyka Chopina (w ogólnopolskiej klasyfikacji zdobyła 607 miejsce). Bytomska szkoła muzyczna zajęła także 87 miejsce w Rankingu Szkół Olimpijskich 2020 (tu razem udział wzięły i licea i technika).

W rankingu techników również trzy bytomskie szkoły znalazły się w czołówce. Najwięcej punktów zdobyło Technikum nr 6 i zajęło 18 miejsce w województwie (131 w klasyfikacji ogólnopolskiej). Technikum nr 5 zajęło 36 miejsce w regionie (288 w głównym rankingu). W najlepszej bytomskiej trójce znalazło się jeszcze Technikum nr 4 im. Marii Skłodowskiej Curie (58 – region, 473 – ogólnopolski).

Cztery spośród tych szkół znalazły się już w zeszłorocznym rankingu. Nowymi placówkami z takim wyróżnieniem są: Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia im. Fryderyka Chopina i Technikum nr 4 im. Marii Skłodowskiej Curie.

W ocenie szkół kryteriami były: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, sukcesy w olimpiadach  (w tym międzynarodowych) oraz w przypadku techników: wyniki egzaminu zawodowego. W tym roku pod lupę kapituły trafiły 2085 liceów oraz 1728 techników.

Zobacz pełen ranking
 

Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.