Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 października 2019, Juliana, Łukasza, Bogumila

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Prezydent spotka się z mieszkańcami

Na początek Szombierki, potem Łagiewniki, Miechowice oraz os. gen. Ziętka i Stroszek – mieszkańcy tych dzielnic będą mogli niebawem spotkać się z prezydentem Mariuszem Wołoszem i porozmawiać o sprawach dotyczących miasta.

#BO Bytom: Zagłosuj online

Bytomski Budżet Obywatelski - zagłosuj online

Przebudowa ulic dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych

Ulice Mochnackiego, Wojciechowskiego, Musialika, Reptowska, Świętej Elżbiety oraz Szyby Rycerskie. To drogi, które w najbliższym czasie zostaną przebudowane. Pierwsze roboty już ruszyły na ul. Mochnackiego w Szombierkach i Reptowskiej w Miechowicach.

Marszałek pozytywnie o zaktualizowanym GPR-ze

Urząd Marszałkowski województwa Śląskiego wydał pozytywną ocenę merytoryczną zaktualizowanego "Gminnego Programu Rewitalizacji. Bytom 2020+".

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bytomskie Spotkania Europejskie - nowa edycja

Bytomskie Spotkania Europejskie - nowa edycja Data publikacji: 5 października 2019Trwają przygotowania do kolejnej edycji Bytomskich Spotkań Europejskich - cyklu poświęconego szeroko pojętej integracji europejskiej, jej przyszłości i wyzwań, jakie stoją przed krajami członkowskimi. Spotkanie inaugurujące tegoroczną odsłonę zaplanowano na 28 października o 12.00 w Państwowych Szkołach Budownictwa - Zespole Szkół.

W programie znajdzie się m.in. wykład o funkcjonowaniu Unii Europejskiej - roli instytucji i jej działaniu. Poruszony zostanie też temat Brexitu i tego, co rozstanie się Wielkiej Brytnii może oznaczać dla UE. W spotkaniu weźmie udział dr Marcin Tyslik, Konsul Honorowy Republiki Federalnej Niemiec w Gliwicach.

Bytomskie Spotkania Europejskie są okazją, by przybliżyć młodym tematykę unijną. Biorą w nich udział uczniowie bytomskich szkół, a także goście ze szkół miast partnerskich Bytomia. Spotykają się ze specjalistami z dziedziny unijnej, startują też na przykład w konkursach wiedzy o UE - mówi Magdalena Bosek z Wydziału Kultury i Sportu UM.

Autor: AK
Zdjęcia: www.pixabay.com

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.