Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
08 grudnia 2019, Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dzięki oszczędnościom zwiększamy zakres przebudowy czterech dróg

Zakres przewidzianych prac w ramach przebudowy ulic Mochnackiego, Małachowskiego, Reptowskiej i Musialika zostanie zwiększony. Łącznie dodatkowe prace będą kosztować ponad 760 tysięcy zł. To efekt oszczędności związanych z realizowanymi inwestycjami drogowymi przez Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu.

Świąteczne dekoracje i iluminacje już rozbłysły

Dekoracje i iluminacje, które przypominają nam o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia, mieszkańcy Bytomia już mogą podziwiać. Na Rynku pojawiła się choinka, a świetlne dekoracje widoczne są na głównych ulicach naszego miasta, jak: Strzelców Bytomskich, Wrocławskiej, Świętochłowickiej czy Chorzowskiej.

Prezydent Mariusz Wołosz zaprasza mieszkańców na spotkania

Znane są terminy kolejnych spotkań prezydenta Mariusza Wołosza z mieszkańcami Bytomia. W najbliższym czasie o problemach swoich dzielnic będą mogli porozmawiać mieszkańcy: Osiedla Ziętka, Śródmieścia, Stolarzowic, Karbia i Rozbarku.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bytomskie plenery i ratownicy CSRG w kinowym filmie

Bytomskie plenery i ratownicy CSRG w kinowym filmie Data publikacji: 2 grudnia 2019Dolomity Sportowa Dolina i bytomskie ulice (m.in. Jagiellońska) posłużyły za plener twórcom filmu "Żelazny most". Scenę akcji ratunkowej w kopalni kręcono z udziałem ratowników Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego.

"Żelazny most" to opowieść o trójce bohaterów uwikłanych w miłosną relację. Pracujący na stanowisku sztygara Kacper (Bartłomiej Topa) ma romans z żoną (Julia Kijowska) swojego przyjaciela, Oskara (Łukasz Simlat), również górnika. Żeby móc spotykać się z kochanką, Kacper wysyła Oskara do pracy na dalekie i niebezpieczne odcinki kopalni. Oskar w wyniku tąpnięcia zostaje odcięty w zawalonym chodniku.

Ekipa filmowa gościła w naszym mieście w czerwcu 2018 roku. Najwięcej czasu spędziła w Dolomitach Sportowej dolinie, gdzie kręcona była scena odwiertu otworu w ziemi, umożliwiającego dostarczenie zasypanemu górnikowi kapsułę z jedzeniem i lekarstwami.

Kręcony na Śląsku film o katastrofie w kopalni nie mógł obyć się bez mistrzów ratownictwa. O udział w kilku scenach poproszono też ratowników Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego.

Poza Bytomiem zdjęcia do filmu kręcone były w Zabrzu i Katowicach. "Żelazny most" od 22 listopada można oglądać w kinach.

 


Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu, fot. H. Klimek, CSRG, materiały prasowe

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.