Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
27 listopada 2020, Ksenia, Walerian, Franciszek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Mimo pandemii utrzymujemy budżet miasta na poziomie ponad 1 mld zł

21 grudnia bytomscy radni będą debatować o projekcie budżetu Bytomia na 2021 rok. Projekt uchwały budżetowej został już przedstawiony Regionalnej Izbie Obrachunkowej, która ma wydać opinię na temat uchwały. Przedstawiamy najważniejsze założenia projektowanego budżetu Bytomia.

Rozpoczyna się przebudowa ważnego skrzyżowania w Szombierkach

Przebudowa skrzyżowania ulicy Frycza Modrzewskiego z ul. Zabrzańską to inwestycja, która ma nie tylko poprawić bezpieczeństwo na drodze, ale również komfort jazdy kierowców, którzy kierują się z Bytomia w stronę Rudy Śląskiej i Zabrza – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Od 28 listopada zmiany w obostrzeniach związanych z koronawirusem

Od 28 listopada stopniowo będą znoszone obostrzenia związane z pandemią koronawirusa w naszym kraju. 21 listopada rząd przedstawił plan działania na nadchodzący czas. Najważniejsze zmiany to przywrócenie działalności sklepów i usług w galeriach i parkach handlowych, a także zmiana daty ferii zimowych w Polsce.

Bytomskie lokale z jedzeniem na wynos - zobacz listę

Decyzją rządu od dzisiaj, 24 października wszystkie restauracje, kluby, bary, puby, kawiarnie są zamknięte dla gości. Lokale gastronomiczne mogą jednak prowadzić sprzedaż na wynos. Zobacz, które bytomskie lokale serwują jedzenie na wynos i z dowozem.

Nowe zasady przyjmowania klientów w Urzędzie Miejskim i USC w Bytomiu

W związku z pojedynczymi przypadkami zakażeń koronawirusem wśród pracowników Urzędu Miejskiego w Bytomiu oraz kwarantanną części personelu, od 21 października nastąpią zmiany organizacji pracy w Urzędzie Miejskim w Bytomiu, zaś od 26 października w USC.

BO Bytom - mieszkańcy wybrali

27 projektów, 30 tysięcy głosów oddanych przez prawie 18 tysięcy osób i aż 15 inicjatyw wybranych przez bytomian do realizacji. Znamy wyniki tegorocznego Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Opłaty można uregulować przez internet!

Uwaga mieszkańcy! Opłatę komunikacyjną, przekształceniową, za wieczyste użytkowanie, a także podatki od środków transportowych czy nieruchomości można zapłacić przez internet bez dodatkowych opłat i prowizji. Więcej TUTAJ

Bytomskie kamienice pięknieją. Tym razem na ul. Piłsudskiego

Bytomskie kamienice pięknieją. Tym razem na ul. Piłsudskiego Data publikacji: 19 listopada 2020O piękny wygląd bytomskich kamienic dba nie tylko miasto, ale dbają też wspólnoty mieszkaniowe. Dobiega końca rewitalizacja wpisanej do rejestru zabytków modernistycznej kamienicy przy ul. Piłsudskiego 65,69.

Rewitalizacja zabytkowych kamienic wymaga ogromnych nakładów finansowych i uzyskania szeregu pozwoleń. Obecnie kończymy prace związane z remontem elewacji budynku przy ul. Piłsudskiego 65,69, której efekty możemy już podziwiać – mówi Beata Fait-Alber, zarządca nieruchomości z firmy Magnez TC.

Kamienica przy ul. Piłsudskiego wybudowana w 1925 roku w stylu modernizmu wpisana jest do rejestru zabytków na obszarze chronionego układu urbanistycznego. Jej cechą charakterystyczną była kolorowa elewacja oraz piękna sztukateria, które dzięki zaangażowaniu Wspólnoty Mieszkaniowej i zarządcy budynku, zostały poddane konserwacji. Tym samym uratowano je przed dalszą degradacją i odtworzono elementy sztukaterii.

Warto podkreślić, że prace renowacyjne obejmowały: czyszczenie, odgrzybianie i renowację elementów sztukaterii oraz ich odtworzenie poprzez wykonanie wiernych kopii, odtworzenie pierwotnej kolorystyki zarówno całej elewacji jak i elementów sztukatorskich, które zostały odkryte w trakcie czyszczenia, ale również wymianę obróbki blacharskiej, parapetów, attyki i gzymsów. Ponadto w trakcie prac przeprowadzono izolację fundamentów ściany tylnej budynku oraz wykonano kompleksowy remont przejścia bramowego z zastosowaniem kostki klinkierowej.

Obecnie trwają jeszcze prace związane z renowacją części parterowej, gdzie występują również piękne elementy sztukaterii nad bramą, które zostaną oczyszczone i odnowione
– mówi Beata Fait-Alber, zarządca nieruchomości. Kamienica po zakończonym remoncie z pewnością będzie jedną z wizytówek ul. Piłsudskiego – dodaje Beata Fait – Alber.

W 2021 roku Wspólnota Mieszkaniowa planuje wykonanie kolejnych prac, tym razem związanych z osuszaniem budynku. Wówczas wykonana zostanie iniekcja ściany frontowej oraz zamontowane urządzenia osuszające bezinwazyjną metodą odwróconej elektroosmozy ElektroAqua GPL-111.

Wszystkie prace renowacyjne w kamienicy przy ul. Piłsudskiego 65,69 będą kosztowały około 850 tys. zł.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom - Grzegorz Goik

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.