Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 maja 2020, Filip, Paulina, Marianna

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Życzenia z okazji Dnia Matki

 

Zasady przyjmowania klientów w Urzędzie Miejskim pozostają bez zmian

Nadal podstawową formą kontaktu z klientem magistratu będzie forma elektroniczna (e-puap, elektroniczna skrzynka podawcza, mail) oraz droga pocztowa. Sprawy wymagające przyjścia do urzędu będą załatwiane po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu. Terminy spotkań będą ustalane w poniedziałki od 8.00 do 17.00, a od wtorku do piątku od 8.00 do 14.30.

Bytom zrealizuje kolejny projekt z Politechniką Śląską

Chcemy wykorzystać wiedzę i doświadczenie specjalistów, którzy pomogą nam nie tylko opracować projekty rewitalizacyjne terenów pogórniczych, ale wesprą nas w działaniach mających na celu pozyskanie środków zewnętrznych na ich realizację – mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Tarcza antykryzysowa - pracodawca, pracownik, NGO

Ulgi w podatkach, dopłata do stanowiska pracy, zmiany w rozliczaniu zadań publicznych, zasiłki opiekuńcze – w czasie epidemii z pomocy mogą skorzystać przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe i pracownicy.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Opłaty można uregulować przez internet!

Uwaga mieszkańcy! Opłatę komunikacyjną, przekształceniową, za wieczyste użytkowanie, a także podatki od środków transportowych czy nieruchomości można zapłacić przez internet bez dodatkowych opłat i prowizji. Więcej TUTAJ

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Lodołamacz 2019 dla ZAZ-u

Lodołamacz 2019 dla ZAZ-u Data publikacji: 1 października 2019Zakład Aktywności Zawodowej laureatem konkursu Lodołamacze 2019. Statuetkę odebrano podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

Działający od 2015 roku przy Bytomskim Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej ZAZ zajął II miejsce w kategorii: zakład pracy chronionej. Zatrudnia 50 osób z niepełnosprawnością intelektualną. Pomaga im przygotować się do aktywnego życia i wejścia na rynek pracy.

ZAZ jest dobrze bytomianom znany, bo w prowadzonej tu restauracji Świetlik organizowane są m.in. imprezy okolicznościowe - wesela, chrzciny, komunie. Odbywają się tu także miejskie uroczystości i konferencje. ZAZ oferuje także miejsca noclegowe w hotelu. Wykonywane przez pracowników Zakładu usługi pralnicze są konkurencyjne i cieszą się powodzeniem na otwartym rynku. Podobnie jak usługi w zakresie utrzymania porządku w nieruchomościach i wokół nich.

Obok bytomskiego ZAZ-u nagrody w tej kategorii otrzymali także: Tartacznictwo-Stolarstwo z Siedlec oraz Zakład Aktywności Zawodowej przy Stowarzyszeniu Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych "Radość" w Dębicy. 

Konkurs Lodołamacze organizowany  jest od 2006 roku przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Jego laureaci to firmy, instytucje i organizacje przełamujące stereotypy i uprzedzenia dotyczące osób niepełnosprawnych. Nagrody przyznawane są w kilku kategoriach: zatrudnienie chronione; otwarty rynek pracy; instytucja; przyjazna przestrzeń; zdrowa firma; dziennikarz bez barier; super lodołamacz; lodołam specjalny.

Do konkursu dotychczas przystąpiło ponad 4500 firm, a ponad 590 przedsiębiorstw odebrało nagrody. Wśród laureatów znaleźli się między innymi: Polski Komitet Paraolimpijski, Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”., Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy, Muzeum Kinematografii w Łodzi, Politechnika Łódzka, Program Pierwszy Polskiego Radia, Towarzystwo Opieki Nad Ociemniałymi w Laskach, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Irena Santor, Urząd Miejski w Koninie, Martyna Wojciechowska, Niewidzialna Wystawa (Invexhib Warszawa), Politechnika Wrocławska z Wrocławia, Fundacja Ducha na Rzecz Rehabilitacji Naturalnej Ludzi Niepełnosprawnych z Torunia.

lodołamacze 2.jpg

Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: POPON, You Tube

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.