Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 listopada 2019, Elzbieta, Seweryn, Pawel

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

#BO_Bytom: znamy zwycięskie projekty Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego

61 projektów, 26 tys. 965 ważnych głosów, z czego 22,5 tys. głosów oddanych w głosowaniu internetowym, a blisko 4,5 tys. – tradycyjnie, poprzez karty do głosowania. Bezapelacyjnym zwycięzcą tegorocznej edycji Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego jest projekt #BO Rozbark.

Medale Miasta Bytomia 2019

W Bytomiu nie brakuje ludzi i organizacji niebanalnych, zaangażowanych, oddanych temu co robią i miastu. Dzięki nim Bytom może być dumny ze swoich mieszkańców. Wczoraj, w trakcie Gali Arii Barokowych: Vivica Genaux & Capella Cracoviensis zostali wyróżnieni Medalem Miasta Bytomia 2019.

Prezydent Mariusz Wołosz zaprasza mieszkańców na spotkania

Znane są terminy kolejnych spotkań prezydenta Mariusza Wołosza z mieszkańcami Bytomia. W najbliższym czasie o problemach swoich dzielnic będą mogli porozmawiać mieszkańcy: Osiedla Ziętka, Śródmieścia, Stolarzowic, Karbia i Rozbarku.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Lodołamacz 2019 dla ZAZ-u

Lodołamacz 2019 dla ZAZ-u Data publikacji: 1 października 2019Zakład Aktywności Zawodowej laureatem konkursu Lodołamacze 2019. Statuetkę odebrano podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

Działający od 2015 roku przy Bytomskim Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej ZAZ zajął II miejsce w kategorii: zakład pracy chronionej. Zatrudnia 50 osób z niepełnosprawnością intelektualną. Pomaga im przygotować się do aktywnego życia i wejścia na rynek pracy.

ZAZ jest dobrze bytomianom znany, bo w prowadzonej tu restauracji Świetlik organizowane są m.in. imprezy okolicznościowe - wesela, chrzciny, komunie. Odbywają się tu także miejskie uroczystości i konferencje. ZAZ oferuje także miejsca noclegowe w hotelu. Wykonywane przez pracowników Zakładu usługi pralnicze są konkurencyjne i cieszą się powodzeniem na otwartym rynku. Podobnie jak usługi w zakresie utrzymania porządku w nieruchomościach i wokół nich.

Obok bytomskiego ZAZ-u nagrody w tej kategorii otrzymali także: Tartacznictwo-Stolarstwo z Siedlec oraz Zakład Aktywności Zawodowej przy Stowarzyszeniu Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych "Radość" w Dębicy. 

Konkurs Lodołamacze organizowany  jest od 2006 roku przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Jego laureaci to firmy, instytucje i organizacje przełamujące stereotypy i uprzedzenia dotyczące osób niepełnosprawnych. Nagrody przyznawane są w kilku kategoriach: zatrudnienie chronione; otwarty rynek pracy; instytucja; przyjazna przestrzeń; zdrowa firma; dziennikarz bez barier; super lodołamacz; lodołam specjalny.

Do konkursu dotychczas przystąpiło ponad 4500 firm, a ponad 590 przedsiębiorstw odebrało nagrody. Wśród laureatów znaleźli się między innymi: Polski Komitet Paraolimpijski, Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”., Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy, Muzeum Kinematografii w Łodzi, Politechnika Łódzka, Program Pierwszy Polskiego Radia, Towarzystwo Opieki Nad Ociemniałymi w Laskach, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Irena Santor, Urząd Miejski w Koninie, Martyna Wojciechowska, Niewidzialna Wystawa (Invexhib Warszawa), Politechnika Wrocławska z Wrocławia, Fundacja Ducha na Rzecz Rehabilitacji Naturalnej Ludzi Niepełnosprawnych z Torunia.

lodołamacze 2.jpg

Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: POPON, You Tube

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.