Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 stycznia 2020, Maria, Ildefons, Rajmund

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wydział Teatru Tańca AST nie zniknie z Bytomia. Rekrutacja wznowiona!

Senat Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie – po dokonanych zmianach personalnych oraz rozpoczęciu zmian programowych na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu – podjął uchwałę o wznowieniu rekrutacji na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu.

Rewitalizacja Bytomia trwa: umowa na renowację budynku MDK nr 1 podpisana

Zabytkowy budynek Młodzieżowego Domu Kultury odzyska dawny blask. 21 stycznia zastępca prezydenta Bytomia Michał Bieda podpisał umowę na renowację kamienicy przy ul. Powstańców Warszawskich 12.

Spotkaj się z prezydentem i porozmawiaj o mieście

Znane są kolejne terminy spotkań prezydenta Mariusza Wołosza z mieszkańcami. Bytomianie mogą porozmawiać o sprawach dotyczących miasta, zgłosić uwagi, poprosić o pomoc w rozwiązaniu jakiegoś problemu.

Bytom uśmiecha się do Ciebie z nowych gadżetów!

Kubki, czarne, płócienne torby na zakupy i nowe magnesy na lodówkę można kupić w Biurze Promocji Bytomia (Rynek 7).

Nie stój w kolejce. Zapłać przez internet

Aby uniknąć stania w kolejkach, klienci Wydziału Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu mogą opłaty komunikacyjne regulować również przez internet. Opłaty można wnosić na rachunek bankowy: Urząd Miejski w Bytomiu, Getin Noble Bank S.A. Oddział Bytom - 83 1560 1049 0000 9030 0005 1440.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bytomski finał WOŚP

Data publikacji: 7 stycznia 2020198 wolontariuszy uzbrojonych w puszki wyruszy w najbliższą niedzielę na ulice Bytomia kwestować dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak na WOŚP przystało, będą licytacje i dużo zabawy, a na finał zagrają Róże Europy.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w Bytomiu w muszli koncertowej w Parku Miejskim. Rozpocznie się od mocnego uderzenia - występu Górniczej Orkiestry Dętej (o 13.00). Później zagrają: Fresco, Dox, Kwiato, Fainted, Hern, Prosecutor.

O 18.00 rozpocznie się licytacja podarowanych dla orkiestry przedmiotów: złotych i srebrnych serduszek, kubków, czapek, karnetów do Legendii, zabiegów kosmetycznych. Jest też książka z autografem Cezarego Żaka, a jedna z cukierni przygotowała tort na 100 osób. dochód z jego sprzedaży także zasili konto WOŚP.

Gwiazdą wieczoru będą Róże Europy (początek koncertu o 19.00), a o 20.00 - jak w całym kraju rozbłyśnie światełko do nieba.

Od kilku lat na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestuje Stowarzyszenie Rowerowy Bytom. Kilkukilometrowy przejazd rowerzystów rozpocznie się o 11.00 na bytomskim Rynku, a zakończy tuż przed 13.00 w Parku Kachla. Warto dodać, że lider Stowarzyszenia Rowerowy Bytom Roman Badura w ubiegłym roku uzbierał najwięcej pieniędzy. Jego rekord puszki to 4 334,08 zł. W sumie rok temu na rzecz wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano 130 449,01 zł.

plakat wośp.jpg

Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.