Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
06 sierpinia 2020, Slawa, Jakub, Stefan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytomskie Mieszkania wymienią ponad 500 okien w lokalach gminnych

Dzięki pozyskaniu przez nasze miasto dofinansowania z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii będziemy mogli zrealizować ważną inwestycję dla bytomian, którzy mieszkają w zasobach zarządzanych przez Bytomskie Mieszkania – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Rok 2019 dobrym rokiem inwestycji i poprawy finansów Bytomia - jest raport o stanie miasta

Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz udostępnił dziś mieszkańcom i przekazał oficjalnie do Rady Miejskiej raport o stanie miasta za rok 2019. Z liczącego prawie 150 stron dokumentu dowiemy się, jak funkcjonowało miasto w 2019 r. Dyskusja na temat raportu odbędzie się podczas sesji Rady Miejskiej dnia 24 sierpnia.

Umowa na przebudowę ul. Narutowicza podpisana

Firma Berger Bau Polska Sp. z o.o. za ponad 1 mln zł przebuduje jedną z głównych ulic w Stroszku – ul. Narutowicza łączącą ul. Wojciechowskiego i Strzelców Bytomskich. 28 lipca została podpisana umowa, a prace drogowe powinny ruszyć w połowie sierpnia po zatwierdzeniu tymczasowej organizacji ruchu.

Zasady przyjmowania klientów do rejestracji pojazdów

W związku z zamknięciem wejścia głównego do budynku Urzędu Miejskiego, osoby załatwiające sprawy w Wydziale Komunikacji obowiązuje boczne wejście od ul. Parkowej (po prawej stronie od wejścia głównego – obok windy zewnętrznej).

Bytom otrzyma wsparcie ekspertów z Unii Europejskiej

Sytuacja naszego miasta po raz kolejny została dostrzeżona przez UE. W ramach konkursu Wyzwanie Inteligentnych Miast Bytom otrzyma wsparcie ekspertów z miast UE, którzy pomogą nam w opracowaniu projektów w obszarach, w jakich nasze miasto musi się rozwijać w przyszłości – mówi Michał Bieda, wiceprezydent Bytomia.

Bytom pierwszym miastem w Metropolii, gdzie za parkowanie zapłacisz kartą

Aż 30 proc. płatności za postój w Strefie Płatnego Parkowania w Bytomiu realizowanych jest bezgotówkowo. Bytomianie coraz chętniej korzystają z wprowadzanej stopniowo w 2020 r. w 74 bytomskich parkomatach możliwości płacenia za parkowanie kartą płatniczą

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Opłaty można uregulować przez internet!

Uwaga mieszkańcy! Opłatę komunikacyjną, przekształceniową, za wieczyste użytkowanie, a także podatki od środków transportowych czy nieruchomości można zapłacić przez internet bez dodatkowych opłat i prowizji. Więcej TUTAJ

Bytomski finał WOŚP

Data publikacji: 7 stycznia 2020198 wolontariuszy uzbrojonych w puszki wyruszy w najbliższą niedzielę na ulice Bytomia kwestować dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak na WOŚP przystało, będą licytacje i dużo zabawy, a na finał zagrają Róże Europy.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w Bytomiu w muszli koncertowej w Parku Miejskim. Rozpocznie się od mocnego uderzenia - występu Górniczej Orkiestry Dętej (o 13.00). Później zagrają: Fresco, Dox, Kwiato, Fainted, Hern, Prosecutor.

O 18.00 rozpocznie się licytacja podarowanych dla orkiestry przedmiotów: złotych i srebrnych serduszek, kubków, czapek, karnetów do Legendii, zabiegów kosmetycznych. Jest też książka z autografem Cezarego Żaka, a jedna z cukierni przygotowała tort na 100 osób. dochód z jego sprzedaży także zasili konto WOŚP.

Gwiazdą wieczoru będą Róże Europy (początek koncertu o 19.00), a o 20.00 - jak w całym kraju rozbłyśnie światełko do nieba.

Od kilku lat na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestuje Stowarzyszenie Rowerowy Bytom. Kilkukilometrowy przejazd rowerzystów rozpocznie się o 11.00 na bytomskim Rynku, a zakończy tuż przed 13.00 w Parku Kachla. Warto dodać, że lider Stowarzyszenia Rowerowy Bytom Roman Badura w ubiegłym roku uzbierał najwięcej pieniędzy. Jego rekord puszki to 4 334,08 zł. W sumie rok temu na rzecz wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano 130 449,01 zł.

plakat wośp.jpg

Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.