Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lutego 2019, Zbigniew, Julian, Lukasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Bytomski Dzień Zwierząt w Parku Miejskim

Bytomski Dzień Zwierząt w Parku Miejskim Data publikacji: 10 maja 2017Uwrażliwienie najmłodszych na losy zwierząt, zwrócenie ich uwagi na otaczającą przyrodę, było istotą projektu zrealizowanego przez licealistów w ramach ogólnopolskiej olimpiady "Zwolnieni z teorii”.

Katarzyna Selwet, Aleksandra Młynarczyk i Jakub Hordziejewicz z I Liceum Ogólnokształcącego, postanowili przybliżyć bytomskim przedszkolakom i uczniom najmłodszych klas szkoły podstawowej, problem bezpańskich zwierząt oraz opowiedzieć na czym polega praca bytomskiego schroniska dla zwierząt.

Jak zaznaczają organizatorzy Bytomskiego Dnia Zwierząt, warto organizować takie akcje, uczulać dzieci, że zwierzęta to nie zabawki, zwłaszcza przed wakacjami, kiedy duża część domowych pupilów zaczyna być problemem.

W ramach akcji dzieci wzięły udział w pokazach sokolniczych ufundowanych przez Okręg Ligi Ochrony Przyrody w Bytomiu. Nie zabrakło też ciekawych prelekcji, gier i zabaw, w których organizację włączyli się wolontariusze z Gimnazjum nr 1. Podczas akcji odbyło się również podsumowanie konkursów plastycznych (rozdanie nagród zwycięzcom oraz wystawa prac) dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych: przedszkola, klasy 1-3 i 4-6 szkół podstawowych.

Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Miejski w Bytomiu, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bytomiu oraz WWF. Organizacyjnie projekt wspomógł Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej w Bytomiu.

Galeria zdjęć:Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.