Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lutego 2019, Zbigniew, Julian, Lukasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna po nowej trasie

Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna po nowej trasie Data publikacji: 30 listopada 2018Dzisiaj, 30 listopada wypada ostatni piątek miesiąca. A to oznacza, że bytomskimi ulicami przejadą miłośnicy jednośladów. Mimo mroźnej pogody zapraszamy o 18.00 wszystkich rowerzystów na bytomski Rynek, skąd wyruszy już 113. Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna.

Tym razem rowerzyści pojadą nową trasą, między innymi przez Plac Kościuszki /kontra ruch/ oraz nowy dopuszczony do ruchu odcinek rowerowy przy Komendzie Miejskiej Policji ulicą Powstańców Warszawskich. Cała trasa przejazdu liczy około 12 km i będzie prowadzić ulicami /Rynek, Podgórną, Kościelną, Strażacką, Murarską, Webera, Dzieci Lwowskich, Plac Kościuszki (kontra ruch), Sądową, Powstańców Warszawskich, Wrocławską, Łużycką, Olimpijską, Tarnogórską, Strzelców Bytomskich, Powstańców Warszawskich, Alei Legionów, Piekarską, Powstańców Śląskich, Sandomierską, Witczaka, Alojzjanów, Brzezińską, Kochanowskiego, Siemianowicką, Witczaka, Piłsudskiego, Kwietniewskiego, Piekarską, Plac Kościuszki, Józefczaka, Piastów Bytomskich, Rynek – zakończenie.

Udział w Rowerowej Masie Krytycznej mogą wziąć tylko osoby, które mają sprawny rower wyposażony w obowiązkowe oświetlenie (lampa z przodu i z tyłu)
– mówi Roman Badura, organizator Bytomskiej Rowerowej Masy Krytycznej. Warto zabrać ze sobą kamizelką odblaskową i – co najważniejsze – kask. W ten sposób dbamy nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale również innych uczestników ruchu drogowego – podkreśla Badura.

Zobacz trasę przejazdu TUTAJ

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.