Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 czerwca 2019, Albert, Laura, Adolf

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Bytomska przyroda na wystawie w Niemczech i Polsce

Bytomska przyroda na wystawie w Niemczech i Polsce Data publikacji: 8 czerwca 2018Współpraca bytomskiego magistratu z władzami Oberschlesisches Landesmuseum w Ratingen w sprawie organizacji wystawy poświęconej przyrodzie w województwie śląskim oraz nawiązanie relacji partnerskich było tematem dzisiejszego, 8 czerwca spotkania w Biurze Promocji Bytomia władz miasta i przedstawicieli muzeum w Ratingen.

Podczas spotkania omawiano między innymi sprawę organizacji wystawy fotograficznej dotyczącej przyrody województwa śląskiego, która ma zostać pokazana w Ratingen, Monachium i Wiesbaden. W trakcie ekspozycji zostaną również zaprezentowane najpiękniejsze zdjęcia bytomskiej flory i fauny, wśród których wybrano między innymi: Zespół Przyrodniczo – Krajobrazowy „Żabie Doły”, rezerwat przyrody „Segiet”, Suchogórski Labirynt Skalny czy stanowisko dokumentacyjne „Blachówka”. Przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Bytomiu podkreślali, że są to najpiękniejsze i mające największe walory przyrodnicze miejsca, gdzie znajduje się wiele chronionych gatunków roślin i zwierząt w naszym mieście. Z kolei Stephen Kasier, dyrektor Oberschlesisches Landesmuseum w Ratingen nawiązując do organizacji wystawy nie tylko podziękował za pomoc i aktywne włącznie się w jej organizację, ale również podkreślił jej promocyjny aspekt dla Bytomia i naszego regionu.

Na spotkaniu poruszono także kwestię nawiązania szerszej współpracy pomiędzy Urzędem Miejskim w Bytomiu, Oberschlesisches Landesmuseum w Ratingen a Śląską Organizacją Turystyczną i Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska. Jak podkreślano wzajemne kontakty mogą ułatwić nie tylko wymianę informacji, ale również wspólną prezentację walorów przyrodniczych regionów śląskiego i Nadrenia Północna-Westfalia, gdzie leży miasto Ratingen.

Warto dodać, że Oberschlesisches Landesmuseum w Ratingen powstało w 1983 roku i jest jedną z największych instytucji muzealnych w Niemczech, które bada, dokumentuje i prezentuje kulturę, historię, sztukę oraz teraźniejszość Śląska. Wspólnie z polskimi, czeskimi oraz niemieckimi partnerami organizują wystawy specjalne, które uzupełniają stałą wystawę w głównej siedzibie w Ratingen.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.