Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
27 listopada 2020, Ksenia, Walerian, Franciszek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Miejska Biblioteka Publiczna

Miejska Biblioteka Publiczna jest samorządową instytucją kultury, działającą na rzecz społeczności lokalnej poprzez gromadzenie, opracowywanie, przetwarzanie i udostępnianie źródeł oraz zasobów wiedzy. Ma na celu rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych, upowszechnienie wiedzy oraz wspomaganie rozwoju edukacji i kultury.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Rusza Bytomska Jesień Literacka

Rusza Bytomska Jesień Literacka Data publikacji: 20 listopada 2020Już po raz XIV rozpoczyna się Bytomska Jesień Literacka. Z powodu pandemii organizowana jest w innej formie. Spotkania z autorami książek odbywać się będą online.

Bytomskie Centrum Kultury zaprasza na pierwsze dwa spotkania z pisarkami. Na poniedziałek, 23 listopada o godz. 18:00 (online) zaplanowane jest autorskie spotkanie z Martą Knopik, autorką książki „Czarne Miasto”. To debiut literacki, który opowiada o losach śląskiej rodziny, splecionych niczym warkocz z tego, co realne, i z tego, co magiczne, które prowadzą do odkrycia tajemnicy sięgającej wiele lat wstecz. „Czarne Miasto” jest niczym jeden z bohaterów powieści, którego losy, od narodzin do śmierci, utkane są z legend, fragmentów starych kronik i chaosu sprzętów pozostawionych przez kolejne pokolenia.

Dzień później, 24 listopada, we wtorek o godz. 18:00 (online) odbędzie się autorskie spotkanie z Anną Meiser, autorką „Maria Halina Szulc – bytomianka ze Zbaraża. O życiu zapisanym w wierszach”. Meiser opracowała zbiór wierszy Marii Haliny Szulc, prawie już zapomnianej bytomskiej poetki. Wiersze Marii Szulcowej to opis jej życia, ale również historia i dzieje Polaków doświadczonych trudem wojny, którzy jak ona przybyli do Bytomia, rozpoczynając nowe życie. Spotkanie organizowane jest we współpracy z Towarzystwem Literackim im. Adama Mickiewicza - oddział w Bytomiu.

Rejestracja spotkań odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu. Organizatorami Bytomskiej Jesieni Literackiej są Bytomskie Centrum Kultury orz Miasto Bytom, współorganizatorem Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu, a partnerem Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej z Bytomia

Więcej informacji – BCK i Facebook

Galeria zdjęć:Autor: LB
Zdjęcia: BECEK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.