Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
05 czerwca 2020, Kira, Bonifacy, Waleria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytomscy uczniowie uczcili zbliżający się Dzień Niepodległości

Bytomscy uczniowie uczcili zbliżający się Dzień Niepodległości Data publikacji: 8 listopada 2019Uroczysta akademia, koncert oraz prelekcja poświęcona walce Polaków o wolność. Tak uczniowie w Szkole Podstawowej nr 5 uczcili zbliżający się Narodowy Dzień Niepodległości.

Zbliżające się święto odzyskania przez Polskę niepodległości było okazją do przypomnienia historii naszego kraju, które po 123 latach zaborów, ponownie pojawiło się na mapie Europy.

Przypomnijmy, że 11 listopada będziemy obchodzić 101. rocznicę odzyskanie przez Polskę niepodległości. 11 listopada 1918 roku w Compiegne pod Paryżem Niemcy podpisały zawieszenie broni kończące działania bojowe w I wojnie światowej. W tym samym dniu Rada Regencyjna przekazała uwolnionemu z twierdzy magdeburskiej Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Po 123 latach niewoli Polska odzyskiwała niepodległość, w obronie której przyszło jednak walczyć naszemu narodowi w kolejnych latach.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.