Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lutego 2019, Zbigniew, Julian, Lukasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Bytomscy rugbiści rywalizowali o Puchar Polski

Bytomscy rugbiści rywalizowali o Puchar Polski Data publikacji: 11 lipca 2018Tegoroczny sezon rugby zawodnicy Czarnych Bytom zakończyli udziałem w finałowym turnieju Pucharu Polski Rugby 7, który odbył się w Białymstoku. Tam nasi reprezentanci zajęli 5. miejsce.

Do finałowego turnieju nasza drużyna zakwalifikowała się biorąc udział w czterech turniejach, w których zdobyła 26 punktów, dzięki czemu rugbiści z Bytomia zajęli w klasyfikacji końcowej 7. miejsce w sezonie 2017/2018 na 29 drużyn startujących w Pucharze Polski. W finale bytomski zespół zagrał z drużynami z: Poznania, Gdańska, Gniezna, Białegostoku i Bełchatowa. Ostatecznie w swojej grupie bytomianie zajęli trzecie miejsce, a w całym turnieju uplasowali się na piątej pozycji.

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.