Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 marca 2019, Maria, Wienczyslaw, Ireneusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Kolejna zmiana organizacji ruchu w związku z remontem skrzyżowania

Uwaga kierowcy! 11 marca wprowadzona została kolejna zmiana organizacji ruchu w związku z remontem skrzyżowania ulic: Katowickiej, Chorzowskiej, Miarki, Siemianowickiej i Witczaka

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Świętowali 99. rocznicę polskiej Policji Państwowej

Świętowali 99. rocznicę polskiej Policji Państwowej Data publikacji: 27 lipca 2018Podczas dzisiejszego /27 lipca/ Święta Policji bytomscy funkcjonariusze spotkali się w Teatrze Rozbark. Były odznaczenia i awanse. Wręczono również nagrody Prezydenta Bytomia oraz przedstawiono laureatów konkursów „Dzielnicowy roku” oraz „Policjant z powołania”.

W trakcie uroczystości prawie 150 policjantów zostało mianowanych na pierwszy oraz wyższy stopień, z czego aż 6 w drodze wyróżnienia. Prawie 100 funkcjonariuszy otrzymało nagrodę Prezydenta Bytomia za szczególne zaangażowanie i osiągnięcia. Nie zapomniano również o pracownikach cywilnych Komendy Miejskiej w Bytomiu – nagrodzonych zostało 10 pracowników.

W zorganizowanym przez Prezydenta Bytomia oraz Komendanta Miejskiej Policji konkursie na „Najlepszego dzielnicowego roku” zwycięzcą został asp. sztab. Andrzej Pietraszek z IV Komisariatu Policji. Z kolei „Policjantem z powołania” został asp. sztab. Krzysztof Niedźwiecki, dzielnicowy z I Komisariatu.

Podczas uroczystości funkcjonariusze uczcili minutą ciszy poległych kolegów. Przypomniana została postać bytomskiego policjanta Marka Sienickiego, który zginał na służbie 2 maja 1992 roku na ulicy Woźniaka. Był to pierwszy tak zuchwały atak na policjanta w nowej Polsce.

Święto Policji przypada 24 lipca. Zostało ustanowione w 1995 roku przez Sejm RP przy okazji nowelizacji ustawy o Policji. Dzień ten nie jest przypadkowy. Przypada w rocznicę powołania polskiej Policji Państwowej w 1919 roku.


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.