Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 stycznia 2020, Tatiana, Pawel, Milosz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Bytomscy hokeiści rozpoczynają treningi

Bytomscy hokeiści rozpoczynają treningi Data publikacji: 5 sierpnia 2019Drużyna juniorów KH Polonia Bytom, która będzie występować w rozgrywkach I ligi, pod wodzą trenera Mariusza Puzio rozpoczyna dzisiaj /5 sierpnia/ przygotowania do nowego sezonu. Zespół będzie składał się z wychowanków bytomskiego klubu oraz zawodników Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu.

Przypomnijmy, że w Bytomiu wszystkie drużyny po TMH Polonia Bytom przejął nowy klub hokejowy - KH Polonia Bytom, który jednocześnie zgłosił je do rozgrywek w sezonie 2019/2020. W ostatnim czasie trwało kompletowanie składu trenerskiego, w którym oprócz pierwszego trenera – Mariusza Puzio znaleźli się również Adam Goliński i Dariusz Jędrzejczyk.

Młodzi hokeiści treningi przed nowym sezonem wznawiają dzisiaj, 5 sierpnia. Będą przygotowywać się wykorzystując bazę sportową w naszym mieście, a pod koniec sierpnia pojadą na tygodniowy obóz do Oświęcimia, gdzie będą się tam przygotowywać do sezonu wspólnie z drużyną juniorów z Oświęcimia.

Warto dodać, że rozgrywki I ligi ruszają 7 września, a pierwszymi rywalami KH Polonia Bytom /na wyjeździe/ będą zespoły Cracovii Kraków oraz MMKS Podhala Nowy Targ.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Na zdjęciu Mariusz Puzio, fot. Grzegorz Goik

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.